Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství a průmysl - Adaptace sýpky na chov kuřat ve Vidhosticích

Adaptace sýpky na chov kuřat ve Vidhosticích

25.05.2021

Izolace Rakovník

Rekonstrukci původní sýpky jsme dokončili v dubnu 2021. Majitel farmy se věnuje chovu drůbeže. Chová krůty, kuřata a nosnice. Provozuje 2 farmy a v roce 2021 zprovoznil nové moderní jatky na porážku drůbeže. Adaptace sýpky byla dalším krokem v investičních plánech modernizace celé farmy. Majitel farmy kuřata vykrmuje na vyšší porážkovou velikost. Výsledkem je 3,5-4,5 kg velké kuře navíc zpracované v jeho vlastních moderních jatkách. Majitel farmy zpracovaná , chlazená a vakuově zabalená kuřata vozí svým zákazníkům téměř až k prahu jejich domovů. Vedle kuřat si zákazníci farmy mohou objednat krůty, vajíčka, vepřové maso a výrobky z něj, kachny, husy, králíky a další.

 

Rekonstrukce haly

Rozsah prací byl velmi široký. Nejdříve bylo nutné provést demontáže původních konstrukcí. Zejména dřevěných stropů a podlah. Původní dřevění podpěrné trámy nahradit ocelovými. Následně byla odstraněna podkladní vrstva zeminy. Zbudovaná kanalizace. Vybourání otvorů v 70 cm široké zdi pro ventilační klapky. Nová podlaha z leštěného betonu vždy stavbu opticky posune o velký krok dále. Ani ve Vidhosticích tomu nebylo jinak. Následovala montáž podhledu ze sendvičových panelů, nové omítky a proti požární obezdívka ocelových sloupů. Po vymalování nastoupil dodavatel výkrmové technologie. Společně s chovnou halou jsme pracovali na zázemí pro halu.

 

Poctivá izolace v chovech drůbeže

Součástí prací na adaptaci sýpky byla dodávka a montáž zateplených sendvičových panelů. Poctivá izolace se vedle foukané izolace věnuje také dodávkám a montáži právě těchto panelů. Sendvičové panely do chovu kuřat musí splňovat přísnější antikorozní požadavky povrchových úprav oproti běžným panelům. Chovné prostředí a zejména dezinfekční prostředky pro čištění chovných hal jsou velmi agresivní, proto ta vyšší požadovaná antikorozní úprava. Běžné panely spadají svou certifikací do agresivního prostředí s označením C3. Kdežto panely vhodné pro umístění do chovné haly musí splňovat certifikaci minimální hodnotě C4. To samé platí pro veškerý kotevní materiál. Proto používáme zásadně nerezové šrouby. Nevyhneme se ani použití kvalitnějších klempířských prvků na zapravení přechodových míst. Do chovné haly nelze použít obyčejný lakovaný plech, ale musí být opět použit materiál, který odolává agresivnímu prostředí. V případě Vidhostic to byl lakovaný hliníkový plech. Celkovou rekonstrukci považuje za zdařilou. První rok provozu ukázal, že se investice vyplatila.

Parametry realizace

Oblast: Rakovník Objem 3 125 000 Kč Materiál Sendvičové panely Objekt Zemědělství a průmysl
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×