Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

X

ZATEPLENÍ DŘEVOSTAVBY
FOUKANOU IZOLACÍ

Provádíme zateplení novostaveb i starších domů foukanou izolací z přírodních materiálů na bázi dřevovláken a celulózy. Rychle, efektivně a se zárukou 60 měsíců na materiál i práci.

Jaká je cena izolace

Zateplení dřevostaveb

Dřevostavby jsou dynamicky rozvíjejícím segmentem stavebního trhu a jejich podíl se rok od roku zvyšuje. Velkou předností dřevostaveb, kromě rychlosti výstavby, jsou jejich tepelně izolační vlastnosti a fakt, že při stavbě jsou ve velkém používány přírodní obnovitelné materiály.

Z nabídky foukaných izolací jsou pro dřevostavby zejména vhodné dřevovláknité a celulózové izolace. Obrovskou výhodou těchto materiálů je především jejich schopnost aktivně pracovat s vlhkostí. Proto jsou vhodné do difúzně otevřených konstrukcí. Dalším bonusem je více než dvojnásobná hodnota měrné tepelné kapacity oproti minerálním nebo chemicky vyráběným izolacím. V praxi to může znamenat, že v případě použití dřevovláknité nebo celulózové izolace nedojde k rychlému přehřívání podkroví v horkých dnech.

Dřevovláknitá izolace

Dřevovláknitá izolace se vyrábí, jak už název napovídá ze dřeva. Přesněji řečeno, vstupní surovinou je stejný materiál, jako je pro výrobu lisovaných dřevovláknitých desek, tedy jemná dřevěná vlákna. Vlákna si zachovávají původní vlastnosti dřeva jako je trvanlivost, houževnatost a stabilita. Objemová hmotnost v konstrukcích se pohybuje v rozmezí 32-45 kg/m3 v závislosti na typu konstrukce. Foukanou dřevovláknitou izolací běžně zateplujeme konstrukce stropů, střech a stěn. Velmi efektivní je zejména při zateplení mezi příhradové vazníky střešních konstrukcí, kde vyplní každý detail a vytvoří celistvou izolační vrstvu.

Spočítat cenu

Technické listy:

Technický list - dřevovlákno STEICOzell
Technický list - dřevovlákno Natur Held

Celulózová izolace

Celulózová izolace se vyrábí z papíru. Vstupní surovinou je sběrový papír, který se tímto způsobem recykluje. Papír se strojově rozmělní na celulózová vlákna a obohatí o příměsi, které brání hoření a napadení biologickými škůdci. Objemová hmotnost v konstrukcích se pohybuje v rozmezí 27-60 kg/m3 v závislosti na typu konstrukce. Foukanou celulózovou izolací běžně zateplujeme konstrukce stropů, střech a stěn.

Spočítat cenu

Technické listy:

Technický list - celulóza Steicofloc
Technický list - celulóza Thermofloc F

 

Jsme tu pro Vás

Zateplení stropu Zateplení střechy Zateplení fasády Proti zimě Proti vedru Proti hluku Proti požáru Proti emisím
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×