Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace střechy rodinného domu v Srchu

Izolace střechy rodinného domu v Srchu

04.04.2022

Zateplení Pardubice

Izolace střechy stávajícího rodinného domu v Srchu Poctivá izolace zrealizovala v dubnu 2022. Zateplení stropu o celkové výměře 78 m2 Poctivá izolace provedla během jednoho dopoledne. Majitelé domu řešili v zimně tepelné úniky a v létě je docela potrápilo letní přehřívání podkrovních místností. Řešením bylo doplnit maximální množství tepelné izolace do dutin šikmých částí střechy a navýšit vrstvu ve vodorovné části stropu.

Zateplení střechy

Zateplení střechy v Srchu foukanou izolací lze označit jako typickou realizaci zateplení podkroví. Majitele domů s podkrovními místnostmi všeobecně trápí stejní potíže jako majitele domu v Srchu. V zimním období se podkrovní místnosti hůře vytápí. Příčinou je slabá vrstva izolace v šikminách střechy a nad vodorovným stropem. Vždyť většina domů s obytným podkrovím má šikmé stropní podhledy namontované co nejblíže ke krokvím. Aby byly podkrovní místnosti co největší. Tím pádem je dutina mezi šikmým stropem a střešní krytinou relativně malá. Zhruba 20 cm. Když se k tomu přidá fakt, že tato 20 cm vysoká dutina někdy ani není celá vyplněná izolací, lehce se dovtípíme, proč jsou podkrovní místnosti v zimně tak chladné a v létě naopak přehřáté. Důvodem je slabá vrstva izolace. Řešením je dutiny v šikmých částech domu doplnit izolací. Jediná technologie, která to zvládne bez nutnosti sundat sádrokartonové nebo jiné stropy je foukaná izolace. Velmi důležité je navrhnout správný izolační materiál pro takovéto zateplení střechy. Většinou v šikminách není příliš volného prostoru a dutina pro zateplení není nikterak velká. Jelikož se pro aplikaci foukané izolace používají hadice, je nutné zvolit malý průměr hadice a k tomu i vhodnou izolaci, která nebude úzkou hadici ucpávat a zároveň bude v dutině šikmé střechy skvěle fungovat. Takové izolace existují a do šikmých střech se více než náramně hodí. Navíc výborně fungují nejenom proti zimě tím, že po jejich nafoukání do šikmých střech se sníží úniky tepla, ale skvěle fungují i proti vedru, protože odizolují podkroví před letním žárem. Jedná se o celulózové izolace nebo také označované jako papírové izolace. Celulózové izolace je nutné foukat s dostatečnou hustou, aby nesléhávaly a výborně izolovaly. Poctivá izolace se tohoto faktu drží velmi striktně. Nafoukané vrstvy celulózových izolací od Poctivé izolace splňují veškeré přísné požadavky výrobců celulózových izolací, kteří ve svých technických listech jasně specifikují, jakých hustot izolačních vrstev mají aplikační firmy dosahovat, aby celulózová izolace fungovala. V rodinném domě v Srchu Poctivá izolace aplikovala do dutiny střechy v podkroví a na vodorovný strop také v podkroví celkem 13 m3 foukané celulózové izolace.

Poctivá izolace

Poctivá izolace! Poctivá izolace se specializuje na zateplení střech a zateplení stropů foukanou technologií, která je jako stvořená pro izolování velmi nepřístupných a konstrukčně složitých střech a stropů. Foukaná izolace totiž vytvoří v každé konstrukci dokonale souvislou vrstvu tepelné izolace bez jakýchkoliv tepelných mostů. Zaizoluje veškeré detaily a dostane se do všech skulin, včetně všech jinak těžko přístupných míst. Foukaná izolace je prostě nejefektivnějším způsobem zateplení vazníkového krovu. O tom jsme my v Poctivých izolacích skálopevně přesvědčeni, a proto na zateplení stropů a zateplení střech poskytujeme standardně dlouhou záruku 5 let. Poctivá izolace má svou centrálu na Vysočině v obci Dobronín 5 km od dálničního sjezdu na 112 km D1. Při pohledu na mapu si uvědomíte, jakou máme výhodnou geografickou polohu. Střed ČR. Máme to k vám všem stejně blízko. To je také důvod proč Poctivá izolace funguje v rámci celé ČR. K výhodné geografické poloze, která Poctivým izolacím umožňuje v krátkém čase dojet zaizolovat dům kdekoliv po celé ČR připočtěte ještě nabídku 5 druhů různých tepelných izolací, se kterými jsme schopni pomoci zaizolovat jakoukoliv konstrukci. Navrch přidejte skvělý poradenský servis zdarma. To celé ozdobte velmi příjemnými nízkými cenami a celé foukané izolace od Poctivé izolace zabalte do 5 let dlouhé záruky a vyjde Vám, že Poctivá izolace je nejlepší partner pro zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěny Vašeho domu. Nechte se inspirovat našimi realizacemi nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplení střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Oblast: Pardubice Objem 15.7 m³ Materiál Climatizer Plus Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×