Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace střechy Volyně - případová studie

Zateplení střechy ve Volyni, případová studie

V jihočeském městě Volyně jsme v létě roku 2021 realizovali zateplení dutin střechy rodinného domu. Střešní konstrukce domu byla tvořena z jedné části šikmou střechou a v druhé části dvouplášťovou střechou rovněž s dutinou.

Cena zateplení střechy domu

Celý příběh zateplení střechy ve Volyni začal tím, že na jaře roku 2021 nám majitel domu zavolal. Požadoval zpracovat cenovou nabídku na zateplení střechy svého domu. Po krátkém telefonickém rozhovoru jsme měli dostatek informací k tomu, abychom mohli zpracovat rychlou a nezávaznou cenovou studii, kterou jsme majiteli domu poslali. Za několik dní jsme se s majitelem volyňského domu opět zkontaktovali a domluvili se na samotné realizaci izolačních prací a na osobní návštěvě přímo ve Volyni, abychom si předem prohlédli střešní konstrukce, které budeme izolovat. Při osobní návštěvě a prohlídce izolovaných střešních konstrukcí jsme si potvrdili, že obě části střechy půjdou poctivou izolací zateplit. S majitelem domu jsme se domluvili na postupu izolačních prací. A pak už jsme jenom čekali na vhodný termín, který by vyhovoval především majiteli domu. Ten nastal v létě roku 2021.

Realizace zateplení

Realizace zateplaní byla naplánovaná na den bez deště. Ještě, že máme k dispozici dostatek aplikací s předpovědí počasí a den bez deště dokážeme docela dobře vybrat, což je pro izolační práce provádění ze střechy nesmírně důležité. Začátek realizace byl naplánován od ranních hodin. Samotné zateplení foukanou poctivou izolací spočívalo v kombinovaném postupu izolačních prací. Aplikační technik z nejvyššího místa dutiny dvouplášťové střechy izoloval jednak dutiny šikmé části střechy a zároveň i dutinu dvouplášťové střechy. Nakonec ze střechy doplnil izolaci do míst, kde se izolační vrstva z dutiny šikmé střecha a izolační vrstva z dutiny dvouplášťové střechy potkaly a vytvořily jednu tepelně izolační vrstvu. Toto napojení šlo provést pouze ze šikmé části střechy. Jako izolační materiál si majitel vybral čedičovou minerální izolaci. Přihlížel především k jejím tepelně izolačním vlastnostem, i když je trochu dražší, než třeba minerální skelné izolace. Nemalou roli v rozhodování o výběru izolačního materiálu hrál i fakt, že měl majitel domu od svého souseda skvělé reference na zateplení střechy foukanou čedičovou izolací, kterou naše společnost sousedovi prováděla před několika lety. Soused je naprosto spokojený. I on si tehdy vybral čedičovou minerální izolaci. Investice do zateplení střešní konstrukce domu se mu prý vrátila za 3 roky. Navíc pobyt v místnostech pod dutinou dvouplášťové střechy se obyvatelům domu v letních měsících mnohonásobně zpříjemnil, protože nemalým efektem zateplení foukanou izolací je snížení přehřívání střechy a tím pádem i místností pod ní. Soubor všech těchto faktorů ve spojení se skvělou cenou přimělo majitele domu ve Volyni zrealizovat zateplení střešních konstrukcí právě s Poctivou izolací.

Výsledky izolace

Zateplení střešní konstrukce domu ve Volyni jsme zvládli za jedno dopoledne. Celková izolovaná plocha obou částí střech činila 103 m2. Po dokončení realizačních prací zbývá pouze po sobě uklidit, což je pro nás z Poctivých izolací naprosto standardní úkon. Následuje předání dokončené práce majiteli domu. Rozloučíme se a jedeme na další zakázku a nebo zpět na základnu do Dobronína připravit se na další realizační den a další zakázky.

Jsme tu pro Vás

Neváhejte nám napsat

My se Vám co nejdříve ozveme

Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×