Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu novostavby rodinného domu v Kameni

Izolace stropu novostavby rodinného domu v Kameni

24.01.2022

Zateplení Havlíčkův Brod

Doplnění izolace stropu novostavby rodinného domu foukanou minerální izolací Supafil loft v Kámeni u Havlíčkova Brodu Poctivá izolace zrealizovala v lednu 2022. Vazníková střešní konstrukce novostavby rodinného domu s lehkým sádrokartonovým stropem byla zateplena klasickými minerálními rolemi. Bohužel detaily kolem obvodových stěn a nároží domu nebyly vyřešeny úplně dokonale a důsledkem byly tepelné ztráty a ochlazování konstrukce až do interiéru. Poctivá izolace s technologií foukané izolace pomohla problém vyřešit.

Supafil

Na opravu nedobře provedených zateplovacích prací Poctivá izolace zvolila izolační materiál Supafil a technologii foukané izolace také označovanou jako foukaná vata. Nejdříve k požitému izolačnímu materiálu. Supafil je izolační materiál speciálně vyráběný pro foukanou technologii. Jedná se o izolaci, která je vyráběná přímo z roztavené skelné taveniny a na speciálním rozvlákňovacím zařízení jsou z něj vytvářená velmi jemná skelná vlákna o velmi slabém průměru. Supafil neobsahuje žádné jiné přídavné látky. Ačkoliv se jedná o skelnou izolaci, tak jsou vlákna natolik jemná, že nedráždí pokožku, tak jako skelné izolace vyráběné v minulém století. Supafil se dá spíš přirovnat k buničité vatě než ke skelné izolaci. Pojďme zpět k výrobě Supafilu.  Vyrobenému izolačnímu materiálu se upraví délka vláken a pak už se zabalí a jede k nám do skladu. Poctivá izolace z něj vytvoří u Vás doma dokonalou izolační vrstvu. Supafil je velmi lehký izolant s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi.

Foukaná izolace

Supafil ve spojení s technologií foukané izolace tvoří dokonalé zateplení stropů nebo zateplení střech a nejenom těch vazníkových. Foukaná izolace od Poctivé izolace je vhodná nejenom pro novostavby, ale je dokonalou izolatérskou technologií i pro opravy nepovedených aplikací pokládek izolačních rolí nebo desek, k doplnění nízkých vrstev izolací, zaizolování míně přístupných konstrukcí a dalších aplikací. V případě domu v Kámeni a opravy vrstvy tepelné izolace se foukaná vata nabízela jako nejlepší a nejlevnější řešení. Foukaná izolace se za pomoci vzduchu a prostřednictvím hadic dostává z foukacího stroje umístěného v dodávce do izolovaného prostoru. Foukanou izolaci může aplikační technik nafoukat až na vzdálenost 5 metrů od místa kde stojí. Z bezpečného místa, kterým je revizní lávka a kterou má majitel domu ve vazníkové střeše umístěnou, jsme provedli doplnění tepelné izolace do všech vzdálených zákoutí členitého vazníkového krovu. Poctivá izolace opravila nedokonalosti původní izolační vrstvy. Zavolejte nám 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplení střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Materiál Supafil loft
Objem 31.2 m³
Oblast: Havlíčkův Brod
Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×