Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu rodinného domu v Lučici

Izolace stropu rodinného domu v Lučici

27.10.2021

Zateplení Havlíčkův Brod

Zateplení stropu rodinného domu v Lučici Poctivá izolace zrealizovala v říjnu 2021. Starší rodinný dům s trámovým stropem je typickou výstavbou domů ve vesnicích na českomoravské vysočině a nejenom tam. A právě tyto domy je velmi obtížné a velmi drahé v zimě vytopit. Řešením je zateplení stropu za využití technologie foukaná izolace.

Poctivá izolace pomůže

Dutiny stropů domů na našich vesnicích mívají obvykle rozměry kolem 20 cm. Z pohledu dnešních norem a doporučení se jedná o podlimitní vrstvu izolace. Ideální způsob zateplení trámového stropu, který má prázdnou dutiny o rozměru kolem 20 cm je nechat tuto dutinu i nadále prázdnou a tepelnou izolaci aplikovat na horní záklop stropu tedy v podstatě na podlahu půdy. Ne vždy s tímto řešením majitel domu souhlasí. Většinou chtějí majitele zachovat podlahu půdy plně pochozí, což v Poctivých izolacích umíme zařídit za využití našeho patentovaného podlahového systému DPS – distanční podlahový systém. Vyhotovení nové podlahy s tepelnou izolací je logicky dražší než pouze aplikovat novou vrstvu foukané izolace. Proto mnoho majitelů domu chce maximálně využít prázdnou dutinu trámového stropu. V tom případě je důležité se zaměřit na 2 věci a ty v žádném případě nepodcenit.

Co je důležité?

Velmi důležitou věcí při zateplení dutiny trámového stropu ve straším domě je zvážení rizika kondenzace vodních par. Toto zvážení není pouze na subjektivním úsudku někoho, ale je nutné provést výpočet bilance vodních par v průběhu roku. Do tohoto výpočtu se zadává několik údajů. Například přesná konstrukční skladba stropu, výška prázdné dutiny, použitý izolační materiál apod. Výsledkem výpočtu je informace, zda se dá dutina stropu vyplnit izolací či nikoliv aniž by stropní konstrukce nebyla ohrožena působením kondenzátu. Druhou důležitou věcí je zvolení správného izolačního materiálu, který má co nejlepší izolační vlastnosti, aby výsledná izolační vrstva měla co největší tepelný odpor. Lidsky řečeno, aby se co nejlépe využila dutina trámového stropu. Každý majitel domu s trámovým stropem by měl tedy vybírat takovou izolaci, která bude mít co nejnižší součinitel tepelné vodivosti (lambda λ). V Poctivých izolacích vám velmi rádi poradíme se všemi úskalími, které může zateplení dutiny trámového stropu přinést. Můžete si být jistí tím, že Poctivá izolace vám nebude mazat med kolem pusy, ale vždy profesionálně a odborně zvážíme veškerá pro a proti a ty vám sdělíme. Ale nezůstane jenom u pouhého sdělení. Poctivá izolace vám navrhne i řešení, a to zdarma a nezávazně.

Parametry realizace

Oblast: Havlíčkův Brod Objem 25.9 m³ Materiál Climaglass W Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×