Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení střechy staršího rodinného domu ve Volyni

Zateplení střechy staršího rodinného domu ve Volyni

04.08.2021

Zateplení Strakonice

Zateplení střechy ve Volyni bylo zajímavou realizací z toho důvodu, že jsem zde prováděli izolace střechy ve dvou různých střešní konstrukcí. Jednak jsme realizovali foukanou izolaci do dutiny šikminy a jednak jsme foukali izolaci do dutiny dvouplášťové střechy. Majitel domu dostal vynikající referenční doporučení na Poctivou izolaci od svého souseda, kterému jsme realizovali zateplení střechy o několik let dříve. Majitel domu měl jasno ihned po obdržení naší cenové nabídky. Neváhal a realizaci objednal s termínem provedení v letních měsících.

 

Čekání na vhodné počasí

Foukaná izolace ve Volyni byla naplánovaná na letní období z toho důvodu, že společně s foukanou izolací majitel domu prováděl další úpravy střechy. V letním období jsme očekávali menší pravděpodobnost dešťů. Počasí klaplo a Poctivá izolace provedla foukané izolace obou částí střechy v naplánovaném termínu a čase. Během jednoho dopoledne byla střecha kompletně zaizolovaná.

 

Výběr izolačního materiálu

Pro zateplení střechy ve Volyni jsme doporučili osvědčenou čedičovou izolaci. Majitel domu s tímto materiálem také sám počítal, protože jeho soused, který měl svou střechu od nás zateplenou o několik let dříve je naprosto spokojen se stejným izolačním materiálem a nebylo tedy důvodu vybírat jiný izolant. Navíc minerální foukaná izolace na bázi čedičových vláken je do těchto typů střech skutečně výbornou volbou. Díky své vyšší objemové hmotnosti 45 a více kg/m3 a vynikajícímu součiniteli tepelní vodivosti λ=0,036 W.m-1.k-1 velmi dobře izoluje.

Parametry realizace

Oblast: Strakonice Objem 16.5 m³ Materiál Climastone L Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×