Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Zateplení stropu

Zateplení stropu foukanou izolací

Nejčastěji poctivou izolací zateplujeme vodorovné stropy. Pro foukanou poctivou izolaci není žádným problémem zateplit jakýkoliv strop v rodinných nebo bytových domech ať už v novostavbách, dřevostavbách nebo starších domech. Zateplujeme stropy v různých typech hal, v administrativních budovách, budovách občanské vybavenosti, církevních objektech a dalších.

Nejčastějším typem stropu, který izolujeme, jsou stropy novostaveb. Poctivá izolace se skvěle hodí pro zateplení stropů namontovaných pod dnes tak hojně používanými dřevěnými vazníkovými konstrukcemi. Poctivá izolace je vhodná na všechny typy stropů. Od těch nejlehčích, jako jsou sádrokartonové stropy s parotěsnou fólií, přes stropy, které mají místo parotěsné fólie OSB desky, až po stropy pevné dřevěné, betonové a jiné. Druh stropu nemá žádný zásadní vliv na použitelnost technologie foukané poctivé izolace. Podle druhu stropní konstrukce a požadovaných tepelně izolačních vlastností izolované konstrukce volíme ideální izolační materiál.

Výběr materiálu pro zateplení

S výběrem toho nejvhodnějšího druhu izolace Vám všem zdarma poradíme a navrhneme i ideální výšku izolace. Vždy Vám sdělíme, jak námi navržený izolační materiál bude izolovat, kolik bude vážit, zda strop nebude přetížený, kolik balení izolačního materiálu bude zapotřebí pro zaizolování Vašeho stropu a mnoho dalších důležitých informací. Druhy izolačních materiálů.

Proč si vybrat poctivou izolaci pro zateplení stropu?

Jednoznačně pro rychlost zateplení a její cenu. Když si představíme dům se zastavěnou plochou 150-200 m2, který má dřevěnou vazníkovou střešní konstrukci s vodorovnými stropy, tak takovýto strop my s poctivou izolací zaizolujeme během 4-6 hodin. V závislosti na výšce izolace, použitém materiálu a členitosti konstrukce. Pokud byste stejnou plochu izolovali klasickými izolačními materiály, jakými jdou desky nebo role, tak Vám to bude trvat 4-6 dnů tvrdé a nepříjemné práce. Navíc výsledek izolačních prací deskami nebo rolemi nebude tak dokonalý, protože zaizolovat vrstvu 30-40 cm, což je dnes standardní výška tepelných vrstev na stropech domů, nelze použít jednu vrstvu izolačních desek nebo rolí, ale musíte ji složit z několika vrstev a ty ještě překládat. V tak složité střešní konstrukci jakou je dřevěný vazník se jedná o téměř nemožný úkol. Oproti tomu s foukanou izolací dosáhneme na Vašem stropě dokonalé souvislé vrstvy bez jakýchkoliv tepelných mostů a navíc obdržíte na izolační vrstvu záruku.

Zateplení domu s trámovým stropem

Domy s prázdnou dutinou ve stropní konstrukci takzvané trámové tropy, kterou jsou především ve starých domech. Ano, i starým domům můžeme vylepšit jejich tepelně izolační parametry a opět velmi jednoduchým způsobem, který nám technologie foukané poctivé izolace dovoluje velmi levně a efektivně zhodnotit i zdánlivě nezhodnotitelný starý dům či jiný objekt. Stačí nám zavolat a my Vám poradíme nebo se zajedeme přímo na tento starý dům podívat a přímo na místě zhodnotíme možné způsoby vylepšení tepelně izolačních vlastností stropu. Poctivá izolace najde řešení i pro zateplení Vašeho starého domu. Izolaci můžeme aplikovat do prázdné dutiny trámového stropu. Navrhneme Vám, jaký izolační materiál použít, jak připravit strop pro zateplení a pokud se na tuto přípravu nebudete cítit, tak ji provedeme sami, řekneme Vám, kolik spotřebujeme balíků izolačního materiálu a jak bude výsledná izolační vrstva izolovat. Prostě a jednoduše se k Vám zachováme poctivě a nic Vám nebudeme tajit. Vše se dozvíte dopředu a vše si můžete v průběhu realizace kontrolovat.

A co staré domy, jejichž strop nemá dutinu?

Staré domy, které nemají dutinu vhodnou pro vyplnění poctivou izolací umíme rovněž zateplit stejně efektivně jako jiné budovy. Existují 2 způsoby jejich zateplení. Buď je zaizolujeme jako domy s vodorovným stropem, kdy izolace bude ležet volně a strop zaizoluje naprosto dokonale a poctivě jako u novostaveb. A co když budete chtít zachovat pochůznost stropu a zároveň jej zateplit? I pro takové případy máme řešení. V naší firmě jsme si vymysleli a nechali patentovat způsob výroby a montáže podlahového systému, který umožňuje dvě věci zároveň. Díky němu vytvoříme dutinu vhodnou pro zateplení foukanou izolací a zároveň zajistíme plnou pochůznost nové izolační vrstvy. A co je na tomto podlahovém systému naprosto geniální? Jeho variabilita. Jsme schopni vytvořit dutinu vysokou od 18 - 50 cm. Můžeme novou podlahu nechat pochůznou v celé původní ploše anebo jenom v části plochy. Ze stejného podlahového systému můžeme vytvořit pouze revizní lávky. Navíc statická únosnost celého podlahového systému na něm dovoluje vybudovat například nové obytné prostory, třeba nové podkrovní místnosti apod. 

 

Domační pohodlí se zateplením stropu foukanou izolací

Pokud hledáte účinné řešení, jak snížit energetické náklady a zvýšit komfort vašeho domova, zateplení stropu foukanou izolací je tou správnou volbou. Tento postup přináší významné výhody, které vám pomohou dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Foukaná izolace: účinný nástroj pro zlepšení tepelného výkonu

Foukaná izolace je účinným nástrojem pro zlepšení tepelného výkonu vašeho domova. Je lehká, ale silná, s vynikajícími vlastnostmi pro odolnost vůči teplotě a vlhkosti. Svým jedinečným způsobem aplikace se dokáže dostat i do těch nejnáročnějších míst, kde by jiné typy izolace selhaly.

Naše služby zateplení stropu

Náš tým odborníků se specializuje na aplikaci foukané izolace. S našimi profesionálními službami získáte nejen úsporu energie, ale také dlouhodobou hodnotu pro váš dům.

Úspora energie a klidné prostředí

Díky zateplení stropu foukanou izolací můžete snížit náklady na vytápění a chlazení až o 40%. Přitom tato metoda minimalizuje průvan a hlučnost, čímž vám poskytne klidné a pohodlné prostředí.

Flexibilita pro všechny typy stropů

Díky své flexibilitě a výkonu je foukaná izolace ideální pro všechny typy stropů. Ať už je váš strop plochý, šikmý nebo má nepravidelné tvary, foukaná izolace se přizpůsobí a dosáhne maximální účinnosti.

Připraveni na přechod k energeticky účinnému a pohodlnému bydlení?

Jste připraveni na přechod k energeticky účinnému a pohodlnému bydlení? Dejte nám vědět a my vás provedeme celým procesem. Naše profesionální služby zateplení stropu foukanou izolací vám ukážou, jak snadné a efektivní může být zlepšení komfortu a energetické účinnosti vašeho domova.

Jsme tu pro Vás

Neváhejte nám napsat

My se Vám co nejdříve ozveme

Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×