Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu dřevostavby s rekuperací ve Střelicích

Zateplení stropu dřevostavby s rekuperací ve Střelicích

21.06.2021

Izolace dřevostavby

Dvoupodlažní novostavba dřevostavby ve Střelicích s rekuperační jednotkou. Foukaná izolace je i pro tyto případy vhodným řešením pro izolování stropu. Rozvody rekuperačních trubek bývají už v tak dosti členité vazníkové střešní konstrukci další potencionální překážkou pro izolování klasickými rolemi nebo deskami. Foukaná izolace i s tímto dokonale poradí.

 

Foukaná izolace

Technik aplikující foukanou tepelnou izolaci veškeré trubky od rekuperace „obfouká“ ze všech stran a tím je dokonale zabalí do tepelné izolace. Umíte si představit veškeré rekuperační rozvody stejným způsobem zaizolovat do klasických desek nebo rolí? Neřešitepné! Většinou to dopadne tak, že se přes trubky přehodí izolace a jde se od toho. Foukaná izolace trubky pěkně obalí do izolační peřiny a nedochází k žádným ztrátám.

 

Izoluje izolace nikoliv vzduch

Přehozením desek nebo rolí přes trubky se vytvoří vzduchové kapsy, které bohužel na rozdíl zažitým mylným představám, že vzduch izoluje, tak skutečně vzduchové kapsy neizolují. Vzduch v takové kapse nejdříve musíte ohřát a díky tomu od trubek z rekuperace odebírá teplo. Pak musíte takovou kapsu zaizolovat, aby ohřátý vzduch neunikal i s tím drahým teplem pryč.  A jsme zase u toho. Pokud nebude nad vzduchovou kapsou dostatečná vrstva izolace, tak bude docházet ke ztrátám a úniku tepla. Tím se bude snižovat účinnost rekuperace. Problémy se špatně zaizolovanou rekuperační soustavou dokonale vyřeší foukaná izolace.

Parametry realizace

Oblast: Brno-venkov Objem 31.1 m3 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×