Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu novostavby rodinného domu v Jihlavě

Zateplení stropu novostavby rodinného domu v Jihlavě

09.02.2022

Izolace Jihlava

Zateplení stropu novostavby rodinného domu foukanou minerální izolací v Jihlavě Poctivá izolace zrealizovala v únoru 2022. Novostavba rodinného domu typu bungalov s vazníkovou střešní konstrukcí. Majitel do mu místo parotěsné fólie použil OSB desky. Jedná se šikovné řešení. OSB desky šroubované do spodní pásnice vytváří parotěsnou rovinou a zároveň pevný oporu pro aplikaci jakékoliv tepelné izolace v téměř neomezené vrstvě. OSB desky májí totiž větší únosnost než klasický sádrokartonový strop s parotěsnou fólií.

Foukaná izolace

Zateplení stropu novostavby rodinného domu foukanou izolací je nejefektivnějším způsobem zateplení stropu. Obzvláště je-li dům zastřešen vazníkovou konstrukcí, která je velmi členitá s hustým lesem dřevěných prvků. Každý, kdo už někdy zateplovat strop ve vazníkovém krovu ví, že tato zateplit takovýto strop není úplně jednoduché a nikoho taková práce nebaví. Zateplení stropu klasickými izolačními deskami nebo rolemi trvá strašně dlouho a jde o nepříjemnou pomalou práci. Navíc izolační desky a role se musí zařezávat a vyřezávat kvůli množství konstrukčních prvků, které tvoří vazníkovou střešní konstrukci. Izolace stropu rodinného domu v Jihlavě při použití desek nebo rolí ve dvou až třech vrstvách by trvala cca 4-5 dnů. Zateplení stropu foukanou izolací toho samého domu v Jihlavě zabralo pouhých cca 5 hodin! Navíc bez nepořádku, žádný prořezů a k tomu majitel domu dostal 5 let záruku na práci a izolační materiál. Foukaná izolace zateplí dům mnohdy s vyšší kvalitou než při zateplení klasickými deskami nebo rolemi, protože foukaná izolace vytváří souvislou vrstvu bez tepelných mostů. Dokonale přilne ke všem konstrukčním prvkům a dostane se i do nejvzdálenějších a nejhůře přístupných míst stropní konstrukce.

Supafil

Poctivá izolace pro zateplení stropu novostavby rodinného domu použila izolační materiál Supafil. Supafil je tepelná izolace speciálně vyrobená pro technologii foukané izolace. Někdy je pojem foukaná izolace také označován jako foukaná vata. Jedná se o stejnou technologií zateplování. Foukaná vata se používá pro aplikaci izolací z minerální vlny neboli vaty. Pod označení foukané izolace se dají zahrnout aplikace i jiných izolačních materiálů než minerálních vat. Třeba dřevovláknité izolace nebo celulózové izolace někdo jim říká papírové izolace a další typy izolačních materiálů. Ovšem zpět k Supafilu. Jedná se o minerální skelnou izolaci vyrobenou přímo pro foukanou technologii. Supafil není žádný recyklovaný výrobek nebo produkt z odpadních izolací. Supafil neobsahuje žádné chemické přísady ani sloučeniny. Jedná se o čisté jemní skelní vlákno s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Supafil nesléhává! Poctivá izolace všem svým klientům tento izolační materiál může vřele doporučit. Nechte se inspirovat našimi realizacemi nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplení střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Materiál Supafil loft
Objem 68.9 m³
Oblast: Jihlava
Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×