Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu novostavby rodinného domu v Kostelci u Heřmanova Městce

Zateplení stropu novostavby rodinného domu v Kostelci u Heřmanova Městce

04.11.2021

Zateplení Chrudim

Zateplení stropu novostavby rodinného domu v Kostelci u Heřmanova Městce Poctivá izolace zrealizovala v listopadu 2021. Dům s vazníkovou střešní konstrukcí a lehkým stropem ze sádrokartonu s parotěsnou fólií. Ve vazníkové konstrukci instalovaná revizní lávka. Výlez do půdního prostoru byl obedněn, tak aby izolace nevypadávala schůdky na podlahu obytného prostoru. Pro zateplení novostavby jsme majiteli domu doporučili foukanou izolaci Supafil loft

Poctivá izolace

Izolace novostavby rodinného domu Supafilem loft je skvělou volbou. Naše společnost Supafil loft fouká od roku 2012. Byli jsme první foukací firmou, které v ČR se Supafilem loft začínala. Ačkoliv v té době byl Supafil loft běžně k dostání v okolních zemích, tak v ČR nebyl k mání. V roce 2012 se to změnilo. Velmi brzy jsme pochopili, že se jedná o mimořádně kvalitní izolační materiál s velmi zajímavými technickými parametry. Podrobný rozbor technických parametrů Supafilu loft a jiných izolačních materiálů naleznete na našich webových stránkách. Zde bychom vyzdvihli jednu významnou výhodu a tou je váha čili objemová hmotnost Supafilu loft.

Objemová hmotnost

Při realizaci zateplení stropu rodinného domu v Kostelci u Heřmanova Městce jsme aplikovali výšku foukané izolace Supafil loft 40 cm. Dnes 40 cm izolace na stropě není žádná mimořádná výška izolace. Jedná se o nízkoenergetický standard. Objemová hmotnost nafoukané vrstvy izolace činila 17 kg/m3. Z toho tedy vyplývá, že zatížení stropu dosahuje 6,8 kg/m2, což je naprosto zanedbatelná váha. Sádrokartonový strop namontovaný do klasického rastru unese zhruba 15-17 kg/m2. Co by se ale stalo, kdybychom foukali jinou izolaci než Supafil loft? Kdybychom použili například čedičovou nebo dřevovláknitou izolaci, tak bychom už strop při stejné nafoukané výšce přetížili. Čedičové, dřevovláknité a jiné těžké izolace mají při aplikaci na sádrokartonové stropy objemové hmotnosti běžně kolem 45 - 50 kg/m3. Při 40 cm tedy strop zatíží 18 - 20 kg/m2. Řešení samozřejmě existuje. Lze vybudovat pevnější rastr nebo místo parotěsné fólie použít OSB desky. Je tedy velmi důležité zvolit správnou dodavatele foukané izolace. Poctivá izolace všem svým klientům zdarma a nezávazně poradí s výběrem vhodného izolačního materiálu na každý konkrétní typ stropu. Zavolejte nám na 721207099 a my vám rádi poradíme a zodpovíme všechny vaše dotazy k zateplení stropu.

Parametry realizace

Oblast: Chrudim Objem 46.9 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×