Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Stavební firma - Zateplení stropu pavilonu léčebny v Košumberku

Zateplení stropu pavilonu léčebny v Košumberku

08.04.2022

Zateplení Chrudim

Zateplení stropu pavilonu léčebny v Luži – Košumberku foukanou izolací Poctivá izolace zrealizovala v dubnu 2022. Společně se zateplením stropu Poctivá izolace stavěla na části stropu novou plně pochozí podlahu se záklopem z OSB desek. Na části stropu Poctivá izolace prováděla zateplení stropu s revizními lávkami. Zateplení stropu o celkové výměře 1 100 m2 Poctivá izolace provedla během 15 dnů. Poctivá izolace na zateplení stropu pavilonu léčebny v Košumberku použila foukanou vatu od Knaufu s názvem Supafil.

Zateplení stropu

Zateplení stropu pavilonu léčebny v Košumberku bylo velmi rozmanitou zateplovací prací a rozhodně se nejednalo o typickou realizaci izolace stropu. Aplikace foukané minerální izolace Supafil proběhla na volno. Tedy na podlahu půdy. Požadovaná vrstva tepelné izolace byla vyšší než dutina trámového stropu. Proto bylo nutné tepelnou izolaci foukat přímo na podlahu stropu. Nicméně veškerá nafoukaná izolace je zaklopená tedy zakrytá, a to buď OSB deskami, které tvoří pochozí vrstvu nové podlahy nebo revizními lávkami anebo difúzní fólií s voliérovým pletivem. Na 720 m2 podlahy půdy Poctivá izolace vybudovala nový podlahový rošt s parotěsnou fólií, do kterého jsme nafoukali tepelnou izolaci a následně jsme jej zaklopili 18 mm silnými OSB deskami. Na další části podlahy půdy Poctivá izolace zhotovila 80 m revizních lávek pro přístup k důležitým částem půdy. V místech, kde jsme postavili revizní lávky jsme pro foukanou izolaci připravili zjednodušený rošt, který vytvořil jakousi dutinu, jejíž vrchní část tvořilo souvrství z difúzní folie a voliérového pletiva. Do této dutiny jsme foukanou izolaci Supafil aplikovali stylem na volno na krátkou vzdálenost bez zhutnění. Celé zakrývací souvrství s revizními lávkami bylo zhotovena na ploše 380 m2. Výsledkem naší poctivé práce je zateplení stropní konstrukce na celkové ploše půdy o výměře 1 100 m2 a veškerá tepelná izolace je zaklopena, a to buď pochozí vrstvou nové podlahy nebo difúzní fólií s voliérovým pletivem. Proč se celá vrstva tepelné izolace schovávala pod záklopy? Důvodem je poloha léčebny v Košumberku. Okrajová část obce, park s několika pavilony tvoří ideální prostředí pro kuny. Proto při projektování zateplovacích prací, projektant vymyslel toto technické řešení. Poctivá izolace realizovala zateplení stropu službou zateplení subdodavatelsky pro generálního dodavatele stavby. Generální dodavatel stavby s Poctivou izolací spolupracuje dlouhodobě a ví, že naše služby jsou poskytovány plně profesionálně. Má zkušenost, že nám stačí ukázat místo realizace, přípojné místo k elektrickému proudu, případně nám ukázat, kde máme zaparkovat naše dodávky s foukacími stroji a materiálem a nic víc se nemusí starat. Práci provedeme dle zadávací projektové dokumentace. Generální dodavatel pouze chodí na nepravidelné kontroly postupu našich prací a v klidu si odškrtává splnění jednotlivých milníků zateplení stropu. Prostě i stavbyvedoucí na stavbě má radost z naší práce a je rád, že na své stavbě vidí Poctivé izolace. Ví, že má o starost méně.  Pro zateplení stropu léčebny v Košumberku jsme generálnímu dodavateli stavby doporučili izolační materiál Supafil, což je izolace bez jakýchkoliv přídavných chemických látek. Supafil nesléhává, je čistě bílý, je zdravotně nezávadný, je nehořlavý, je prodyšný, je více jak z 80 % vyráběn z recyklovatelného skla a je ekologický. Supafil je velmi lehký a sádrokartonové stropy nepřetěžuje. Poctivá izolace provádí zateplení stropu na klíč.

Poctivá izolace

Poctivá izolace! Poctivá izolace se specializuje na zateplení střech a zateplení stropů foukanou technologií, která je jako stvořená pro izolování velmi nepřístupných a konstrukčně složitých střech a stropů. Foukaná izolace totiž vytvoří v každé konstrukci dokonale souvislou vrstvu tepelné izolace bez jakýchkoliv tepelných mostů. Zaizoluje veškeré detaily a dostane se do všech skulin, včetně všech jinak těžko přístupných míst. Foukaná izolace je prostě nejefektivnějším způsobem zateplení vazníkového krovu. O tom jsme my v Poctivých izolacích skálopevně přesvědčeni, a proto na zateplení stropů a zateplení střech poskytujeme standardně dlouhou záruku 5 let. Poctivá izolace má svou centrálu na Vysočině v obci Dobronín 5 km od dálničního sjezdu na 112 km D1. Při pohledu na mapu si uvědomíte, jakou máme výhodnou geografickou polohu. Střed ČR. Máme to k vám všem stejně blízko. To je také důvod proč Poctivá izolace funguje v rámci celé ČR. K výhodné geografické poloze, která Poctivým izolacím umožňuje v krátkém čase dojet zaizolovat dům kdekoliv po celé ČR připočtěte ještě nabídku 5 druhů různých tepelných izolací, se kterými jsme schopni pomoci zaizolovat jakoukoliv konstrukci. Navrch přidejte skvělý poradenský servis zdarma. To celé ozdobte velmi příjemnými nízkými cenami a celé foukané izolace od Poctivé izolace zabalte do 5 let dlouhé záruky a vyjde Vám, že Poctivá izolace je nejlepší partner pro zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěny Vašeho domu. Nechte se inspirovat našimi realizacemi nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplení střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Materiál Supafil Loft
Objem 1 100 m²
Oblast: Chrudim
Objekt Stavební firma
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×