Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu rodinného domu v Kochánově

Zateplení stropu rodinného domu v Kochánově

29.11.2021

Izolace Havlíčkův Brod

Izolace stropu rodinného domu v Kochánově Poctivá izolace zrealizovala v listopadu 2021. Zateplení stropu rodinného domu v Kochánově proběhlo v rámci dotačního titulu Nová zelená úsporám. Pro zateplení stropu a provedení dalších opatření byl zpracován a dotační institucí odsouhlasen projekt, kterým jsme se v Poctivých izolacích řídili. Projektová dokumentace nám předepsala zateplení stropu nad 2. nadzemním podlaží a použít izolační materiál z celulózových vláken (papírová izolace) o výšce 40 cm. Izolační práce na ploše stropu 93 m2 jsme provedli během 4 hodin.

Celulózová izolace

Celulózová izolace není nic jiného než papírová izolace vyrobená ze sběrného tříděného papíru. Pro zateplení stropu domu v Kochánově jsme zvolili celulózovou izolaci Climatizér plus od českého výrobce CIUR. Projektová dokumentace předepisovala foukanou izolaci aplikovat ve vrstvě 40 cm na vodorovný strop. Při této aplikaci se bohužel celulózové izolace sléhávají, a to až o 15 %. Aplikační společnosti tedy musí s tímto slehnutím počítat a musí tedy o 15% navýšit vrstvu foukané izolace. Poctivá izolace tento postup bezvýhradně dodržuje, o čemž svědčí i fotografie z místa realizace.  

Poctivá izolace

Naše společnost fouká celkem 5 druhů izolačních materiálů. Skelné minerální izolace, čedičové minerální izolace, celulózové (papírové) izolace, dřevovláknité izolace a speciální polystyrénové izolace. V Poctivých izolacích Vám vždy poradíme, jaký izolační materiál bude do Vaší konstrukce nejlepším řešením. Každý materiál má své výhody a nevýhody a každý se v různých konstrukcích chová trochu jinak. Pokud volbu izolačního materiálu neřeší projektová dokumentace navázaná na dotační tituly, kde bývá trochu složitější provést záměnu a někdy se do záměny izolačních materiálů projektantům a energetickým specialistům kvůli byrokratickým procesům moc nechce, tak lze izolační materiály v rámci stavby doporučit nebo zaměnit za předpokladu, že budou dodrženy celkové a požadované tepelně izolační parametry konstrukce tedy tepelný odpor nebo tepelná prostupnost. Zavolejte nám 721207099 a my Vám rádi zpracujeme cenovou nabídku na zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěny foukanou izolací.

Parametry realizace

Oblast: Havlíčkův Brod Objem 33.2 m³ Materiál Climatizer Plus Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×