Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinné domy - Izolace střechy rodinného domu ve Slezské Ostravě

Izolace střechy rodinného domu ve Slezské Ostravě

06.04.2022

Zateplení Ostrava

Izolace střechy přesněji řečeno izolace stropu v dutině dvouplášťové střechy novostavby rodinného domu foukanou izolací ve Slezské Ostravě zrealizovala začátkem dubna roku 2022. Zateplení stropu o celkové výměře 110 m2 Poctivá izolace provedla během jednoho dne. Dutina dvouplášťové střechy často bývá pro jiné zateplovací technologie nerealizovatelnou konstrukcí. Poctivá izolace se svojí technologií foukané izolace aplikovala foukanou celulózovou izolaci, které se také někdy říká papírová izolace.

Zateplení střechy

Zateplení střechy, respektive stropu dutiny dvouplášťové střechy v novostavbě pasivního rodinného domu ve Slezské Ostravě pro nás bylo výzvou. Novostavba se nachází ve svahu, situovaném na jih. Má 2 patra. Pro investora bylo zásadním kritériem maximální snížení rizika přehřívání místností v patře v letních měsících, ve kterých se spí. Proto jsme zvolili celulózovou izolaci, která naprosto splňuje tento požadavek. Izolace naakumuluje teplo a v průběhu dne se tak vrstva až 3x pomaleji přehřívá, než běžné např. rolované izolace. Spolu s velmi dobrými tepelně izolačními vlastnostmi (lambda izolace 0,038 W/m.K.) celulóza splnila veškerá investorova očekávání. Investor bude mít v zimě i létě v patře příjemný tepelný komfort. Velmi nízká dutina příhradového vazníku byla obtížně přístupná. V nejvyšším místě příhradového vazníku byla výška od budoucího stropu ke střeše pouze 110 cm, v nejnižším 55 cm. Foukali jsme vrstvu 45 cm. S investorem jsme konzultovali možná řešení nad projektem i na stavbě, abychom si byli jisti, že se dostaneme při aplikaci do všech míst, kam potřebujeme. Investor potřeboval zhotovit stropní podhledy udělat mnohem později než zateplení stropu. Zvolili jsme proto řešení instalace hliníkové parotěsné folie pod pásnici vazníku s tím, že ji investor pojistí po půl metru střešními latěmi, aby folie unesla váhu celulózy. Investor nechtěl riskovat žádné další tepelné ztráty, proto se rozhodl, že na půdu nebude osazen stropní výlez. Do dutiny jsme vstupovali přes dva malé průlezové otvory, vyříznuté ve parotěsné folii.  Pracovníci Poctivé izolace se museli pohybovat v dutině velmi opatrně, pouze v leže po pásnicích vazníku, protože strop tvořila jen folie a latě.  Izolování stropu se nakonec povedlo na jedničku a investor byl maximálně spokojen! A protože slovo dalo slovo a spolupracujeme dále na jiných projektech, tak víme, že izolace opravu očekávání splnila.

Poctivá izolace

Poctivá izolace! Poctivá izolace se specializuje na zateplení střech a zateplení stropů foukanou technologií, která je jako stvořená pro izolování velmi nepřístupných a konstrukčně složitých střech a stropů. Foukaná izolace totiž vytvoří v každé konstrukci dokonale souvislou vrstvu tepelné izolace bez jakýchkoliv tepelných mostů. Zaizoluje veškeré detaily a dostane se do všech skulin, včetně všech jinak těžko přístupných míst. Foukaná izolace je prostě nejefektivnějším způsobem zateplení vazníkového krovu. O tom jsme my v Poctivých izolacích skálopevně přesvědčeni, a proto na zateplení stropů a zateplení střech poskytujeme standardně dlouhou záruku 5 let. Poctivá izolace má svou centrálu na Vysočině v obci Dobronín 5 km od dálničního sjezdu na 112 km D1. Při pohledu na mapu si uvědomíte, jakou máme výhodnou geografickou polohu. Střed ČR. Máme to k vám všem stejně blízko. To je také důvod proč Poctivá izolace funguje v rámci celé ČR. K výhodné geografické poloze, která Poctivým izolacím umožňuje v krátkém čase dojet zaizolovat dům kdekoliv po celé ČR připočtěte ještě nabídku 5 druhů různých tepelných izolací, se kterými jsme schopni pomoci zaizolovat jakoukoliv konstrukci. Navrch přidejte skvělý poradenský servis zdarma. To celé ozdobte velmi příjemnými nízkými cenami a celé foukané izolace od Poctivé izolace zabalte do 5 let dlouhé záruky a vyjde Vám, že Poctivá izolace je nejlepší partner pro zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěny Vašeho domu. Nechte se inspirovat našimi realizacemi nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplení střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Oblast: Ostrava-město Objem 47.8 m³ Materiál Climatizer Plus Objekt Rodinné domy
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×