Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu dřevostavby ve Vejprnicích

Izolace stropu dřevostavby ve Vejprnicích

19.07.2021

Zateplení Plzeň sever

Izolace stropu dřevostavby a foukaná izolace jdou spolu velmi dobře dohromady. Střešní konstrukci dřevostavby ve Vejprnicích tvoří sbíjený dřevěný vazník, na němž je zavěšen lehký sádrokartonový strop. Celá tato střešní konstrukce se velmi dobře zatepluje právě pomocí foukané izolace.

 

Bez tepelných mostů

Klasické izolační desky ani role by nedokázaly tak rychle, a tak kvalitně vytvořit dokonale souvislou vrstvu nové tepelné izolace bez tepelných mostů. Vrstva foukané izolace na stropě dřevostavby ve Vejprnicích je 36 cm. Při použití izolační desek a rolí by se celá požadovaná výška izolace musela složit minimálně ze dvou vrstev. Ideálně však ze tří, aby došlo k dokonalému překrytí spojů desek nebo rolí. Což je ve změniti „prken“ dřevěného sbíjeného vazníku problém.

 

Dokonalá vrstva

Tento problém u foukané izolace neexistuje, protože pomocí foukacího stroje rozvlákněnou izolaci dopravíme do půdního prostoru, kde z ní vytvoříme dokonalou souvislou izolační vrstvu. Izolační vlákna se po vyfouknutí v půdním prostoru vlivem gravitace na sebe navazují a propojují a tím vytváří novou izolační vrstvu. My foukači jsme vlastně výrobci izolační vrstvy, proto pro všechny foukací firmy platí oborová norma ČSN EN 14 064-2.

<span

Parametry realizace

Oblast: Plzeň-sever Objem 41.9 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×