Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu novostavby rodinného domu v Alojzově

Izolace stropu novostavby rodinného domu v Alojzově

28.10.2021

Zateplení Prostějov

Zateplení stropu novostavby rodinného domu v Alojzově Poctivá izolace zrealizovala v říjnu 2021. Novostavba rodinného domu se střešní vazníkovou konstrukcí a lehkým sádrokartonovým podhledem a parotěsnou fólií patří již ke koloritu dnešních novostaveb. Vazníková střecha zastřešuje bungalov s valbovou střechou. To vše společně s nepochůzím stropem dělá půdní prostor jako stvořený pro zateplení stropu technologií foukaná izolace.

Poctivá izolace

Poctivá izolace je specialistou v oborou foukané izolace. Máme za sebou tisíce zrealizovaných rodinných domů typu bungalov s valbovou střechou a sádrokartonovým stropem. Právě na tomto typu konstrukce je patrné proč si technologie foukané izolace získala takovou oblibu při zateplení stropu. Na fotografiích z realizace je vidět členitá střešní konstrukce. U dešťových žlabů je střecha, tak nízká, že pokládka deskové nebo rolované izolace v požadované výšce cca 45 cm je naprosto nereálná. Celková tloušťka izolace 45 cm by se musela skládat ze tří vrstev! Práce na zateplení celé plochy stropu o výměře 170 m2 by trvaly několik dní. Zateplení stropu za využití technologie foukané izolace bylo hotové za jeden den! A cena? 90 000 Kč včetně materiálu, práce, dopravy a DPH.  

Supafil loft

Pro zateplení stropu novostavby rodinného domu s vazníkovou konstrukcí a sádrokartonovým stropem Poctivá izolace doporučila majiteli domu izolační materiál od Knaufu Supafil loft. Jedná se o izolaci z minerálních skelných vláken, která jako jediná v Evropě získala certifikát Declare o zdravotní nezávadnosti. Jedná se o izolaci bez jakýchkoliv přísad a jde o čisté skelné vlákno velmi malého průměru 0,004 mm a tím pádem „nekouše“ tak jako staré typy izolací ze skelné vaty. Naše společnost Supafil loft fouká od roku 2012 kdy byl tento izolační materiál uveden na trh v České republice. Od roku 2012 jsem na našich realizacích spotřebovali více než 150 kamionů s izolačním materiálem Suapafilu loft. Suapfil loft si svou oblibu získal především z důvodu svých technických parametrů. Izolační vrstva ze Suapfilu nesesedá ani při nejnižších objemových hmotnostech. Je lehký a tím pádem nepřetěžuje sádrokartonové stropy ani při aplikaci ve velmi vysokých vrstvách. Je nehořlavý. Neobsahuje žádné chemické přísady. Je bílý. Při aplikaci nepráší. Je prostě nejlepší a dokonalý!

Parametry realizace

Oblast: Prostějov Objem 77.6 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×