Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu novostavby rodinného domu v Jevíčku

Izolace stropu novostavby rodinného domu v Jevíčku

20.12.2021

Zateplení Svitavy

Zateplení stropu novostavby bungalovu v Jevíčku Poctivá izolace zrealizovala v prosinci 2021. Bungalov s vazníkovou střešní konstrukcí a valbovou střechou. Pro izolace stropu Poctivá izolace použila izolaci Supafil, kterou aplikovala na sádrokartonový strop s parotěsnou fólií. Strop bungalovu o výměře 220 m2 Poctivá izolace zateplila za 5 hodin. Foukaná izolace ve vrstvě 30 cm na d obytnou částí domu a 25 cm na stropě garáže odpovídá dnešním energetickým standardům kladené na nové domy.

Střecha v bungalovu

Zateplení stropu novostavby bungalovu foukanou izolací je velmi populární technologií mezi individuálními stavebníky i mezi stavebními firmami. Foukaná izolace totiž velmi efektivně, rychle, precizně a dokonce i levně zateplí strop v tak členité střešní konstrukci jakou mají právě bungalovy. Absolutní většina z nich je zastřešená dřevěnou vazníkovou konstrukcí, která je velmi členitá a tvoří hustý „les“ navzájem stlučených prken. Sklon střech bungalovů rovněž nedosahuje příliš vysokých hodnot. V mnohých bungalovech se člověk postaví pouze v nejvyšších částech střechy a v některých bungalovech ani to ne. Když k tomu přidáme lehký sádrokartonový strop, zavěšený pod spodní pásnicí oněch vazníků a na který v žádném případě nesmíte stoupnout jinak jej zničíte, tak nám z toho všeho vyjde docela složitá konstrukce pro kvalitní zateplení stropu.

Poctivá izolace pomůže

Když už jsme u kvalitního zateplení stropu bungalovu. Vrstva tepelných izolací na stropě by měla v dnešních dobách činit dle druhu použitého a izolačního matriálu a požadovaných tepelně izolačních parametrů stropní konstrukce 25-50 cm. Při použití deskových nebo rolovaných izolací by výsledná vrstva měla být složená ze dvou až tří vrstev vzájemně na sobě položených tak, aby se spoje překrývaly. Na rovné betonové ploše je takové izolování máček.  Ale ve vazníku s nízkým sklonem střechy a sádrokartonovým stropem je to téměř neřešitelné a o kvalitním provedení můžeme docela úspěšně diskutovat a polemizovat. Věřte, že za těch spoustu let praxe jsem toho viděl už dost a jsem přesvědčen o tom, že pokládka desek a rolí na sádrokartonový strop mezi a pod vazníky ve 2-3 vrstvách je kvalitně neproveditelná. Můžete vidět poslední vrstvu hezky položenou mezi vazníky, ale víte, co je pod ní? V jakém provedení? A to je problém. S Poctivou izolací a její technologií foukané izolace se Vám toto nestane. Foukaná izolace se dostane úplně všude. Vytvoří souvislou vrstvu od podhledu, kolem rastru, kolem všech prvků vazníkové střechy, dokonale přefouká příčky, skvěle kopíruje rozvody rekuperace a jiné technologie, lehce podfoukne již připravené revizní lávky nebo odkládací plochy. Prostě si poradí se všemi detaily tak jako žádná jiná technologie a k tomu ještě za velmi dobré peníze. Záruka na práci i materiál 60 měsíců. Zavolejte nám 722207099 a rádi Vám poradíme a pomůžeme se zateplením stropu bungalovu nebi i jiných konstrukcí.

Parametry realizace

Oblast: Svitavy Objem 68.3 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×