Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu novostavby rodinného domu v Kozlovicích

Izolace stropu novostavby rodinného domu v Kozlovicích

15.12.2021

Zateplení Litoměřice

Zateplení stropu novostavby bungalovu v Kozlovicích Poctivá izolace zrealizovala v prosinci 2021. Bungalov s vazníkovou střešní konstrukcí a sedlovou střechou. Pro izolace stropu Poctivá izolace použila čedičovou minerální izolaci. Bungalov byl ze strany majitele velmi dobře připraven pro aplikaci foukané izolace.

Ideální připravenost pro foukání

Pro zateplení stropu foukanou izolací je důležité mít stropní konstrukci dobře nachystanou. Nejde pouze o to mít připravený strop jako takový. Tedy namontované sádrokartony nebo OSB desky, aby bylo na co izolaci foukat. Mezi další důležité stropní části, které musí být před zateplením stropu připravené patří obednění stropního výlezu. Bungalovy mívají v 99 % případu nainstalovaný půdní výlez v někde prostoru stropu. Ať už v garáži, chodbě nebo technické místnosti. Každopádně je vhodné mít tento výlez obedněn, aby se při otevření foukaná izolace nevysypávala do interiéru. Ideálním materiálem jsou OSB desky. Pevný as dobře zpracovatelný materiál, který plní svou funkci dokonale.

Zábrany na obvodových stěnách

Dalším vhodným opatřením před započetím foukaní je mít vyhotovené zábrany proti zbytečnému přefukování izolace do přesahů podbití střechy. Ideálním způsobem je vytvořit zábranu na vnější hraně obvodové zdi, a to až k podstřešní fólii. Nejlepším materiálem na zpracování a vytvoření těchto zábrana je polystyrén, ať už slabý fasádní nebo extrudovaný. Dobře se zařezává na přesné délku, tak aby se v pohodě vešel mezi vazníky a samozřejmě se i dobře zkracuje na potřebnou výšku. Mezi vazníky na vnější hranu obvodové zdi k podstřešní fólii se velmi dobře upevňuje za pomoci montážní pěny. Zábrany proti přefukování se velmi dobře vytváří i z fasádního zateplovacího systému. Prostě a jednoduše fasádní zateplovací desky neukončíte v úrovní podbití vazníků, ale vytáhnete je až k podstřešní fólii. Těmito opatřením docílíme toho, že celá obvodová stěna bude zateplena foukanou izolací jako celý strop a zároveň zabráníme tomu, že foukaná izolace nebude zbytečně aplikovaná do střešních přesahů na podbití střechy, kde by neplnila vůbec žádnou funkci. Zavolejte nám 721207099 a my Vám rádi poradíme, jak svůj bungalov připravit pro aplikaci foukané izolace, tak aby tepelná izolace byla funkční na 100 % a splňovala svůj účel, tedy zaizolovala celou stropní konstrukci, nikoliv jenom sádrokartonový strop, protože to je trochu málo. Pokud z nějakého důvodu nebude chtít nebo moc přípravu provést, tak veškeré přípravné práce uděláme za Vás.    

Parametry realizace

Materiál Climastone S
Objem 17 m³
Oblast: Litoměřice
Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×