Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu staršího domu ve Velké Vsi

Izolace stropu staršího domu ve Velké Vsi

09.07.2021

Izolace Pelhřimov

Kvalitní zateplení stropu staršího rodinného domu není nesplnitelný sen. Naopak Poctivá izolace provedené nejlepší zateplení stropu široko daleko a za málo peněz. U starších domů je potřeba trochu pečlivější přípravy, aby po zateplení nedošlo spíše ke škodě než užitku. Je třeba znát skladbu stropu, která se bude izolovat a podle ní navrhnou ideální zateplení stropu a případně i navrhnout způsob zaklopení.

 

Foukaná izolace

Izolace stropu za pomocí foukané izolace vyžaduje určitá pravidla. Jedno z nich říká, že by se izolace neměla aplikovat do přímého kontaktu se střešní krytinou. Protože každá konstrukce, která není parotěsná musí být odvětrávaná.

 

Příprava pro záklop izolace

Tento konkrétní případ stropu byl pro foukané izolace připraven tak, že trámový strop neměl horní záklop. Majitel domu požadoval, aby po zateplení bylo možné strop celoplošně zaklopit k plné pochůznosti. Jenomže samotná výška trámu cca 20 cm neodpovídala požadované výšce foukané izolace. Pro kvalitní zateplení stropu bylo potřeba aplikovat minimálně 25 cm izolace, proto majitel domu před naším příjezdem trámy nastavil latěmi. Díky tomu foukaná izolace splnila požadavek na celkovou výšku 25 cm. Po našem odjezdu si majitel vytvořil další montáží latí křížový rastr z dalších latí a celou konstrukci posléze zaklopil pro plnou pochůznost stropu. Křížovým rastrem majitel vlastně vytvořil nad vrstvou foukané izolace odvětrávanou mezeru.

Parametry realizace

Oblast: Pelhřimov Objem 19.3 m³ Materiál Climaglass W Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×