Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu stávajícího rodinného domu v Čechách pod Kosířem

Izolace stropu stávajícího rodinného domu v Čechách pod Kosířem

18.01.2022

Zateplení Prostějov

Zateplení stropu a dodávka a montáž celoplošné plně pochozí podlahy DPS stávajícího rodinného domu v Čechách pod Kosířem Poctivá izolace zrealizovala v lednu 2022. Stávající rodinný dům s pevným betonovým stropem. Podmínkou realizace zateplení stropu bylo zachování plné pochůznosti podlahy na půdě. Majitel zvolil systém DPS, což je zkratka pro distanční podlahový systém, který umožňuje aplikaci foukané izolace bez tepelných mostů a zároveň na záklopové vrstvě z OSB desek umožňuje budovat další prostory. Poctivá izolace provedla zateplení stropu foukanou izolací Supafil ve vrstvě 25 cm na ploše 85 m2 během 1 dne, a to včetně vybodování nové podlahy s OSB záklopem.

Distanční podlahový systém DPS

Podlahový systém užívaný naší společností k výstavbě nových zateplených podlah je patentovaným produktem. DPS je systém s vysokou variabilitou výstavby roštů pro nové podlahy. DPS je v podstatě skládačka ze 3 komponentů. Dřevěných špalíků s křížovou drážkou. Nosných prken jejichž délka určuje rozteč výstavby jednotlivých špalíků a posledním komponentem jsou střešní latě, které vytváří kotevní rovinu pro horní záklop z OSB a zároveň tvoří provětrávanou mezeru. Celý DPS systém vytváří rošt pro aplikaci foukané izolace a byl vytvořen právě pro foukanou technologii. Výška dřevěných špalíku určuje vrstvu izolace. Špalíky mohou být vysoké dle potřeby, ale nejčastěji používáme výšku 30 cm, 35 cm. Dříve nejvíce používaný výška špalíku 25 cm pomalu ustupuje ze scény díky tomu, že se aplikují čím dál vyšší vrstvy tepelných izolací, což byl i případ špalíku vysokého pouze 20 cm. Pochozí vrstvu zajišťuje OSB deska o tloušťce 18 mm. 15 mm OSB desky jsou již příliš slabé a pod nohami se prohýbají. 22 mm OSB desky jsou už zbytečně silné a těžké. DPS sytém si nachází čím dál více spokojených uživatelů. Každým rokem postavíme o několik set metrů čtverečních podlah více než v předchozím roce.

Poctivá izolace

Poctivých izolacích každému zájemci o vybudování nové zateplení podlahy velmi rádi poradíme. Někdy není úplně účelné stavět podlahu v celé ploše původní půdy. Je třeba se si uvědomit jednu důležitou věc. Jestliže původní podlahu půdy zvedneme o 30 - 35 cm, tak se naše hlavy přiblíží o tuto výšku ke střešním trámům a střešním šikminám. Tudíž ta místa na půdě, která jsou nejblíže okapovým stranám střechy, se stávají méně dostupnými než dříve. Je tedy na zvážení, zda i do těchto míst stavět podlahový systém, či nechat v těchto hůře dostupných místech pouze tepelnou izolaci bez záklopu z OSB desek a tím pádem i ušetřit nějaké peníze za výstavbu podlahy v celé ploše půdy. Zavolejte nám 721207099 a my Vám rádi s Vaší novou podlahou poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Oblast: Prostějov Objem 22.4 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×