Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu stávajícího rodinného domu v Horních Heřmanicích

Izolace stropu stávajícího rodinného domu v Horních Heřmanicích

16.02.2022

Zateplení Třebíč

Izolace stropu stávajícího rodinného domu foukanou minerální izolací v Horních Heřmanicích Poctivá izolace zrealizovala v lednu 2022. Stávající starší rodinný dům se stropní trámovou konstrukcí a dutinou. Dutina trámového stropu nebyla dostatečně vysoká pro kvalitní vrstvu tepelné izolace. Zároveň majitel domu požadoval zachovat plně pochůzí podlahu v půdním prostoru domu. Pro takovéto zadání má Poctivá izolace řešení. Podlahový systém, který vytvoří dostatečně vysokou dutinu pro zateplení a zároveň umožní montáž nové podlahy.

Podlahový systém

Podlahový systém DPS – distanční podlahový systém – umožňuje velmi rychle, variabilně a efektivně vybudovat novou konstrukci pro zateplení foukanou izolací a zároveň po zaklopení vytvoří pochůzí podlahu v půdním prostoru. Podlahový systém DPS se skládá z několika dřevěných komponentů a jako záklop využíváme OSB desky v provedení pero dráška za všech stran a o síle OSB desky 18 mm. 15 mm OSB desky se při chůzi mírně prohýbají, kdežto 18 mm OSB desky dokonale drží a žádný průhyb nebyl zaznamenán. OSB desky o síle 22 mm jsou již dost těžké a hlavně drahé. Z našich zkušeností a zpětných vazeb od klientů OSB desky o síle 18 mm vyhovují ve všech směrech. Podlahový systém byl speciálně navržen pro nově budované podlahy, které je nutné zateplit. Zateplení probíhá foukanou technologií. Podlahový systém DPS je chráněný užitným vzorem.

Nová podlaha s izolací

Není to tak dlouho kdy se dutiny trámových stropu běžně vyplňovaly izolací. Technologie foukané izolace byla k tomu účelu jako stvořená. Nicméně časy se mění a s nimi i požadavky na kvalitu zateplení konstrukcí. Ceny energií letí nahoru a jako proti opatření vysokým nákladům za topení, je nutné navyšovat vrstvy tepelných izolací na stropech. Jako příklad si uveďme požadavek na kvalitu zateplení v novém programu Nová zelená úsporám Light. Vedle jiných podmínek pro možnost čerpání dotace je nutní docílit kvality zateplení na stropě nebo ve střeše v hodnotě tepelného odporu R=7,5 což odpovídá cca 30 cm izolace. No a jaká dutina trámového stropu ve starších domech má výšku požadovaných 30 cm? Téměř žádná. Většina dutin trámových stropů je vysoká v rozmezí 20-25 cm. Před pár lety se takovéto dutiny trámových stropu vyplatilo izolovat, ale od letošního roku 2022 se jedná o neekonomický způsob zateplení. Pro zateplení stropu s dutinou lze i nižší dutinu pro foukanou izolaci využít, ale je nutné další vrstvu izolace doplnit na podlahu půdy, tak aby výsledná vrstva tepelné izolace dosahovala oněch minimálních 30 cm. Je vždy na zvážení, jestli se zabývat vyplňováním prázdné dutiny trámového stropu izolací nebo rovnou provést zateplení stropu novou vrstvou v celé výšce na podlaze půdy. Doporučujeme tuto variantu. Ta je totiž pro celou stropní konstrukci trámového stropu přijatelnější vedle mnoha jiných důvodů především protože umožňuje pod novou vrstvu tepelné izolace instalovat parotěsnou fólii, která brání prostupu vlhka do tepelné izolace. Stejným způsobem uvažoval i majitel domu v Horních Heřmanicích. Nechte se inspirovat nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplení střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Oblast: Třebíč Objem 23.78 m³ Materiál Climaglass W Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×