Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Izolace stropu stávajícího rodinného domu v Plzni

Izolace stropu stávajícího rodinného domu v Plzni

27.01.2022

Zateplení Plzeň

Izolace stropu stávajícího rodinného domu foukanou minerální izolací v Plzni Poctivá izolace zrealizovala v lednu 2022. Stávající starší rodinný dům se stropní trámovou konstrukcí a dutinou. Majitel domu se rozhodl aplikovat foukanou izolaci na podlahu půdy a pro pohyb v půdním prostoru si nechal od Poctivé izolace vybodovat revizní lávky. Revizní lávky Poctivá izolace zhotovuje z vlastního patentovaného podlahového systému, kterému říkáme DPS – distanční podlahový systém.

Podlahový systém

Podlahový systém DPS – distanční podlahový systém – umožňuje velmi rychle, variabilně a efektivně vybudovat novou konstrukci pro zateplení foukanou izolací a zároveň po zaklopení vytvoří ať už plně pochůzí podlahu v celém půdním prostoru nebo pohyb zabezpečí do těch nejdůležitějších částí půdu prostřednictvím revizních lávek. Podlahový systém DPS se skládá z několika dřevěných komponentů. Vrchní záklopovou část tvoří OSB desky, které svou šířkou zároveň stanovují i šíři samotné revizní lávky, tedy 625 mm, což je dostatečně široká lávka pro bezpečný pohyb v půdním prostoru. OSB desky o síle 15 mm se při chůzi mírně prohýbají, kdežto 18 mm OSB desky dokonale drží a žádný průhyb nebyl zaznamenán. OSB desky o síle 22 mm jsou již dost těžké a hlavně drahé. Z našich zkušeností a zpětných vazeb od klientů OSB desky o síle 18 mm vyhovují ve všech směrech a můžeme je doporučit jako nejefektivnější variantu. Podlahový systém byl speciálně navržen pro nově budované podlahy, které je nutné zateplit. Zateplení probíhá foukanou technologií. Podlahový systém DPS je chráněný užitným vzorem.

Nová podlaha s foukanou izolací

Před nedávnou dobou bylo ekonomicky výhodné dutiny trámových stropu zateplovat. K tomuto účelu se skvěle hodila technologie foukané izolace. Jenomže nic není věčné, tak i požadavky na zateplení budov se neustále mění a hlavně zpřísňují. Ceny energií letí nahoru a jako proti opatření vysokým nákladům za topení, je nutné navyšovat vrstvy tepelných izolací na stropech. Krásným příkladem jsou kvalitativní požadavky na zateplení v novém programu Nová zelená úsporám Light. Vedle jiných podmínek pro možnost čerpání dotace je nutní docílit kvality zateplení na stropě nebo ve střeše v hodnotě tepelného odporu R=7,5 což odpovídá cca 30 cm izolace. Takto vysokou dutinu trámového stropu naleznete jenom výjimečně. Většina dutin trámových stropů je vysoká v rozmezí 20-25 cm. Před pár lety se takovéto dutiny trámových stropu vyplatilo izolovat, ale od letošního roku 2022 se jedná o neekonomický způsob zateplení. Proto mnoho našich zákazníků pod tíhou nutnosti své domy zateplit a ušetřit maximální množství energie volí variantu zateplení stropu s dutinou trámového stropu raději na podlahu půdy i za cenu toho, že půdu vyklidí od většinou již nepoužívaných věcí. Věřte, že je mnohem lepší a ekonomičtější mít na podlaze půdy kvalitní tepelnou vrstvu ze špičkové izolace, díky níž uspoříte desetitisíce korun ročně za vytápění domů, než hromady nepotřebných věcí, které žádné energetické úspory nepřinesou. Nechte se inspirovat našimi realizacemi nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplením střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Oblast: Plzeň-město Objem 21.6 m³ Materiál Climaglass W Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×