Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Stavební firma - Izolace Základní školy a gymnázia v Praze

Izolace Základní školy a gymnázia v Praze

19.12.2021

Zateplení Praha

Zateplení stropu rekonstruovaného objektu Základní školy a gymnázia v Praze Poctivá izolace zrealizovala v prosinci 2021. Budova Základní školy a gymnázia procházela rekonstrukcí přesněji řečeno, bylo přistavováno jedno patro. Aplikace foukané izolace byla prováděna do dutiny mezi původní budovou a novou nástavbou. Poctivá izolaci pro zateplení této dutiny zvolila izolační materiál Supafil.

Netradiční realizace

Rekonstruovaná budova Základní školy a gymnázia byla prováděna i v zimním období. Bylo přistavováno jedno podlaží. Přistavované podlaží bylo tvořeno ocelovou konstrukcí. Podlahy byly tvořeny vynesenými trapézovými plechy zalitými betony. Mezi novou podlahou přistavovaného patra a původní střechou vznikla dutina. Tuto dutinu generální dodavatel požadoval vyplnit tepelnou izolací. Původní plán stavby byl ten, že by do dutiny nastrkaly izolační desky. Bohužel by dutinu tímto způsobem nedokázaly vyplnit na celou požadovanou výšku, protože to konstrukce nástavby neumožňovala. Izolovat deskami bylo tedy zavrženo.

Foukaná technologie

Pro zateplení dutiny bylo navrženo zkusit technologii foukané izolace. Generální dodavatel stavby si pozval několik aplikačních firem na prohlídku stavby. Mezi jinými i nás z Poctivých izolací. Na místě stavby jsme byly obeznámeni se situací, která nebyla úplně příznivá. 2. NP bez lešení, rozmáčený zimní stavební terén čili hromady bahna. Dutina přístupná pouze po obvodu budovy. Budova široká více než 11 m. Požadavek dostat izolaci po celé ploše dutiny do plné výšky této dutiny. Poctivá izolace vymyslela technické řešení, způsob provedení, navrhli jsme ideální materiál pro tepelnou izolaci a vše zapracovali do cenové nabídky s výbornou cenou. Generální dodavatel přednesl zástupci investora stavební dozoru a projektantovi stavby. Technické řešení a způsob provedení zateplení dutiny Poctivé izolace byly schváleny a realizace mohla začít. Foukaná izolace pro zateplení dutiny probíhala celkem 3 dny z terénní plošiny, se kterou jsme se pohybovali kolem celého objektu. Izolaci jsme aplikovali slabými hadicemi a speciálně nastaveným strojem, tak abychom zvládli dutinu zaizolovat. Zateplení dutiny probíhalo pod bedlivým okem stavebního dozoru a stavbyvedoucích přímo na stavbě. Realizace zateplení dutiny se povedla přesně dle našeho předpokladu. Technická výzva pro Poctivé izolace dopadla na jedničku a díky této realizaci jsme načerpali nové zkušenosti a dovednosti, které můžeme využít při budoucích realizacích. Třeba právě těch Vašich. V létě roku 2022 jsme se na tuto stavbu vrátili a pomohli vyřešit další problém. Zateplení dilatačních spár. O tom, ale až později v další referenci, na kterou jistě přijde řada. Zavolejte nám 721207099 a vyzkoušejte si nás. 

Parametry realizace

Oblast: Praha 4 Objem 193 m³ Materiál Supafil loft, Climastone S Objekt Stavební firma
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×