Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství - Nový podhled ze sendvičových zateplených panelů na farmě Nicov

Nový podhled ze sendvičových zateplených panelů na farmě Nicov

30.08.2021

Izolace Klatovy

Na farmě chovu drůbeže jsme v létě roku 2021 realizovali výměnu zateplení stropu za pomocí nových sendvičových panelů. Stávající podhled po desítkách let intenzivního chovu drůbeže měl svou životnost již za sebou. Práce spočívala v demontáži stávajícího podhledu a jeho likvidaci, dodávce a montáži nového podhledu ze zateplených sendvičových panelů včetně nových klempířských prvků. Realizace proběhla během jednoho týdne a dílo bylo bez vad nedodělků předáno.

Chov drůbeže je energetický velmi náročný. Proto se pro nový podhled volí materiál, který dokáže snížit spotřebu energií na minimum a zároveň odolá velmi agresivnímu prostředí intenzivního chovu, a především čistícím a dezinfekcím prostředkům po ukončení chovu. Těmto požadavkům vyhovují sendvičové panely s tvrdou izolační pěnou jako jádrem uzavřeným mezi dvěma plechovými vrstvami tvořícími povrch celého panelu. Povrchová úprava panelu je velmi důležitá pro dlouhou životnost. Jakékoliv ošizení v povrchové úpravě panelu se brzy projeví korozí a rychlou degradací celého panelu. Při naskladnění se malým jednodenním kuřátkům musí hala vytopit na zhruba 32-34°C. U podlahy! U stropu haly je i více než 40°C! proto je velmi důležité, aby strop skvěle izoloval a neunikalo jím žádné teplo a zároveň aby na něm nekondenzovala žádná vlhkost, která by skapávala na podlahu haly do podestýlky. Ta by byla vlhká a způsobovala by kuřatům zdravotní problémy a mohla by i uhynout.

 

Dlouholeté zkušenosti

Opravám a výměnám stropů a stěn chovných hal se věnujeme od roku 2010. Za tu dobu jsme se podíleli na opravách, rekonstrukcích a výstavbách hal po celé ČR. Máme za sebou více než 200 realizací, a to od drobných oprav až po výstavby nových hal nebo rekonstrukce celých farem. Specializujeme se na stavby pro chov drůbeže a chovy prasat. Tyto stavby vyžadují komplexní posouzení z hlediska energetiky, ochrany před přehříváním a zároveň minimální investiční náklady.

 

Parametry realizace

Oblast: Klatovy Objem 985 000 Kč Materiál Izolační PIR panely Objekt Zemědělství
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×