Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství a průmysl - Oprava opláštění stěn a nový podhled v hale chovu prasat ve Vlčkovicích

Oprava opláštění stěn a nový podhled v hale chovu prasat ve Vlčkovicích

15.12.2021

Izolace Trutnov

Oprava opláštění stěn a nový podhled haly chovu prasat ve Vlčkovicích v Podkrkonoší Poctivá izolace zrealizovala v prosinci roku 2021. Dřevěná hala typu BIOS má svá nejlepší léta za sebou. Původní stěny a strop byly již značně degradované a neodpovídaly požadavkům pro současný chov prasat. Není se čemu divit. Haly ve Vlčkovicích byly postaveny v 70. letech minulého století a jejich životnost rozhodně nebyla 50 let. Samozřejmě, že by bylo nejlepším řešením staré haly zbourat a na jejich místě vystavět nové. Finanční náročnost výstavby nových hal je ovšem několikanásobně vyšší než komplexní modernizace vnitřního opláštění haly, včetně vzduchotechniky a elektroinstalace. Proto se majitel farmy rozhodl provést modernizaci interiéru haly. Nutno podotknout, že tato rekonstruovaná hala nebyla první opravovanou halou na farmě ve Vlčkovicích. Stejným způsobem jsme na této konkrétní farmě v minulých letech provedli rekonstrukce již čtyř hal během pěti let. Majitel měl tedy dostatek času si ověřit, že navržený způsob opravy je smysluplný a vyplatí se.

Zateplení stěny

Zateplení stěn proběhlo tak, že bylo kompletně odstraněné vnitřní opláštění včetně původních tepelných izolací. Poškozené dřevěné části stěnové konstrukce byly nahrazeny novými. Stěny byly zatepleny tvrdými izolačními deskami jejich součinitel tepelné vodivosti λ=0,023 W.m-1. k-1 o síle 80 mm. Tepelně izolační parametry stěny se tímto dostaly na stejnou úroveň, jako kdyby byly postavené z nových sendvičových panelů. Do stěny byly instalované nové ventilační klapky a celá stěna byla od podlahy až ke stropů obložena odolným, hygienickým a plně omyvatelným materiálem. Přechod mezi původní podlahou a stěnou byl vyhotoven ze speciální stavební chemie určené pro chovné haly.

Zateplení stropu

Pro zateplení stropu haly chovu bylo využitou následující skladby. Podhled haly tvoří hliníkový lakovaný trapézový plech, kotvený nerezovými šrouby do dřevěné konstrukce střechy. Nutno podotknout, že dřevěná vazníková konstrukce haly je ve skvělé kondici. Podhled z hliníkového trapézového plechu byl zateplen foukanou minerální izolací o výšce 200 mm. Tepelně izolační parametry zateplení stropu odpovídají tepelně izolačním parametrům zateplení stěny, jsou vlastně o cca 20 % lepší, protože požadavky na kvalitu zateplení stropu jsou vždy vyšší než na zateplení stěny. Půdní prostor je proveden jako odvětrávaný. Systém větrání zabezpečují nainstalované samočinné ventilační hlavice v celé délce hřebene. Rovněž hlavice jsou vyrobeny z materiálu, který odolává agresivnímu prostředí chovu prasat, což je prostředí s označením C4. Veškeré materiály, které jsme použili pro zateplení stěn a zateplení stropu, jsou certifikovány pro používání v agresivním prostředí s označením C4. Poctivá izolace má za sebou realizace na stovkách zemědělských hal po celé ČR.

Parametry realizace

Oblast: Trutnov Objem 1 560 000 Kč Materiál Tvrdé izolační desky Objekt Zemědělství a průmysl
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×