Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství a průmysl - Oprava opláštění stěn haly chovu kuřat v Kralicích

Oprava opláštění stěn haly chovu kuřat v Kralicích

30.11.2021

Izolace Kutná Hora

Oprava opláštění stěn haly chovu kuřat v Kralicích Poctivá izolace zrealizovala v listopadu roku 2021. Původní sendvičová konstrukce stěny haly typu RD Jeseník měla svá nejlepší léta již za sebou. Není se čemu divit. Předpokládaná doba životnosti haly v době výstavbě činila 20 let. Hala byla vystavěna na začátku 70. let minulého století. Rekonstrukce původního opláštění proběhla v roce 2021. Tedy cca 40 let po výstavbě. Původní zateplení stěn v podobě deskové čedičové izolace bylo již notně poškozené hlodavci. Místy zateplení stěny nebylo vůbec žádné. Není se tedy čemu divit, že majitel farmy přistoupil k rekonstrukci opláštění stěn.

Zateplení stěny

Zateplení stěn proběhlo stavební technologií dodávky a montáže sendvičových panelů. Pro montáž sendvičových panelů bylo nejprve nutné provést demontáž stávající stěny včetně technologických zařízení, a to především ventilačního systému. Společně s opravou stěn jsme provedli nátěry ocelových sloupů. Zděné části haly byly odstraněny a kompletně celé nové opláštění bylo vyřešeno novými sendvičovými panely. Panely byly vybrány, tak aby odolávaly agresivnímu prostředí chovu kuřat. Tedy prostředí označovanému jako C4.

Poctivá izolace

Pro zateplení stěn haly chovu kuřat v Kralicích byl zvolen sendvičový panel s PIR pěnou o tloušťce 80 mm oboustranně krytý plechem. Společně s opláštěním stěn Poctivá izolace prováděla i vysprávku betonového soklu, a to jak z venkovní strany haly, tak z interiéru. Betonový sokl byl pod sendvičovým panelem rovněž zateplen, aby nedocházelo k promrzání v zimním období. Kompletní výměna opláštění o celkové výměře 500 m2 byla provedena během jednoho měsíce, a to včetně demontáže původního opláštění, dodávky a montáže nových panel, zednických prací, klempířských prací, dodávky a montáže nových vrat a dodávky a montáže všech technologických součástí především ventilačního systému. Poctivá izolace má za sebou realizace na stovkách zemědělských hal po celé ČR.

Parametry realizace

Oblast: Kutná Hora Objem 1 250 000 Kč Materiál Sendvičové PIR panely Objekt Zemědělství a průmysl
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×