Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství a průmysl - Oprava podhledů dvou hal chovu kuřat v Labských Chrčicích

Oprava podhledů dvou hal chovu kuřat v Labských Chrčicích

25.05.2021

Izolace Pardubice

Oprava podhledů dvou hal chovu kuřat byla Poctivou izolací zrealizovaná v květnu 2021. Stávající podhled tvořený dřevěnou rámovou konstrukcí vyplněnou skelnou izolací a zabalený do fólie vykazoval degradaci. Přesněji řečeno degradovala fólie, která chránila tepelnou izolaci. Vzhledem k tomu, že v chovech kuřat se celá hala včetně podhledu umývá tlakovou myčkou několikrát do roka, tak jakékoliv poškození podhledové fólie zákonitě znamená mokrou tepelnou izolaci. Jak asi všichni tušíme, tak mokrá tepelné izolace je absolutně nefunkční, protože neizoluje, což sebou nese další problém a tím jsou zvýšené náklady vytápění hal. Při naskladnění novými malými kuřaty musí být hala u podlahy vyhřátá na 32°C, aby se kuřátkům dobře dařilo a dosahovala optimálního zdravotního stavu a optimálního růstu.

Oprava stropu proběhla velmi rychle

Na oprava stropu jedné haly o výměře 3 250m2 je naprosté minimum času. Byla nám vyčleněna přestávka mezi jednotlivými chovnými turnusy v celkové délce 9 dnů. Za těchto 9 dnů bylo bezpodmínečně nutné provést veškeré práce, včetně zalištování, oplechování ventilačních komínů a finálního úklidu. Poctivá izolace provedla opravu během 8 dnů. Majitele farmy jsme montáží nikterak neomezili v jeho chovných cyklech a plánech. Je to dáno tím, že máme bohaté zkušenosti a znalosti s tímto typem opravy, protože jsme stejné práce realizovali na několika desítkách hal po celé ČR.

Zateplení stropu

Opravou podhledu byla hala rovnou i zateplena. Pro opravu stropu a zároveň zateplení stropu jsme použili tepelně izolační panely opatřené hliníkovou fólií. Použité panely navíc splňují přísné protipožární předpisy ČR, které jsou o něco přísnější než vyžaduje legislativa EU. Další výhodou použitých panelů je jejich odolnost do chovného prostředí hal. Jejich certifikace pro agresivní prostředí C4 je předurčuje k odolnosti i před desinfekčními prostředky používaných při mytí hal. Samozřejmostí je dosažení stejné odolnosti, tedy antikorozní třídy C4, všech ostatních komponentů použitých při montáži, což jsou plastové lišty, přítlačné talířky, nerezové šrouby, klempířské prvky a další. Při podobných rekonstrukcích a opravách se nesmí šetřit na nepravém místě. Poctivá izolace je garantem kvality a proto si můžeme dovolit poskytnout dlouhou záruku na materiály a práci i v tak agresivním prostředí jakým je chov drůbeže.

Parametry realizace

Oblast: Pardubice Objem 2 690 000 Kč Materiál Sendvičové panely Objekt Zemědělství a průmysl
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×