Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství a průmysl - Oprava podhledu haly chovu kuřat v Čekanicích

Oprava podhledu haly chovu kuřat v Čekanicích

30.07.2021

Izolace Tábor

Oprava podhledu haly chovu kuřat v Čekanicích Poctivá izolace zrealizovala v červenci roku 2021. jednalo se o poslední devátou halu. Na předešlých osmi halách jsme již opravu odhledů provedli v minulých letech. Stávající podhled haly je tvořen dřevěným rámem vyplněným skelnou tepelnou izolací a celé je to zabaleno do fólie. Toto zateplení střechy není úplně ideálním řešením z toho důvodu, že fólie, která je obaluje dřevěný rám a izolaci postupem času degraduje, trhá se a při mytí haly těmito otvory zatéká do izolace. Mokrá izolace je naprosto nefunkční. A když si uvědomíte, že je potřeba halu před naskladněním nových malých kuřátek vytopit na 32°C, tak si umíte představit jakými tepelnými ztráty hala trpí, když je izolace nefunkční. Majitel farmy samozřejmě tepelné ztráty vidí v ekonomických ztrátách. Kvalitní zateplení stropu nebo zateplení střechy je při chovu kuřat v našich klimatických podmínkách zásadní. 

 

Odolná izolace od Poctivé izolace

Poctivá izolace má ve svém sortimentu několik technických a technologických, a především rychlých způsobů zateplení střechy nebo zateplení stropu. Pro halu v Čekanicích jsme vybrali opravu podhledu za pomoci lehkých sendvičových panelů, které zároveň vylepší i zateplení stropu. Lehké sendvičové panely jsou oboustranně kryté hliníkovou fólií, která odolává agresivním prostředí, které se v chovných halách vyskytuje. Zároveň je povrch panelu odolný i čistícím a desinfekčním prostředkům, které se používají při čištění haly po vyskladnění kuřat. Stejně odolné jako sendvičové panely jsou odolné všechny ostatní komponenty, které se při montáží panelů používají – nerezové šrouby, plastové terčíky a lišty, klempířské prvky a další materiály.

 

Rychlé řešení od Poctivé izolace

Montáž tepelně izolačních sendvičových panelů s hliníkovou fólií je pro majitele hal přínosná i rychlostí provedení. Pro montáž panelů a celkovou opravu podhledu potřebujeme jenom několik málo dnů. V Čekanicích jsme na plochu stropu haly o výměře 1 800 m2 namontovali panely za 5 dnů a to včetně klempířských prvků. Těchto 5 dnů montážních dnů jsme vměstnali do technologické odstávky haly mezi jednotlivými turnusy chovu kuřat. Navíc jsme si montáž panelů připravili a naplánovali dlouhodobě předem. Připravili jsme si nejideálnější délky panelů, tak aby nebylo nutné sundávat krmnou technologii, což by pro majitele farmy byla další časová a finanční ztráta. Poctivá izolace je spolehlivým partnerem chovatelů drůbeže.

Parametry realizace

Oblast: Tábor Objem 800 000 Kč Materiál Sendvičové panely Objekt Zemědělství a průmysl
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×