Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství a průmysl - Oprava podhledu haly chovu kuřat v Horňátkách

Oprava podhledu haly chovu kuřat v Horňátkách

31.07.2021

Izolace Mělník

Oprava podhledu haly chovu kuřat v Horňátkách Poctivá izolace zrealizovala v červenci roku 2021. Realizaci zateplení stropu předcházela podrobná analýza stavu celé střešní konstrukce. Bylo nutné zjistit v jaké kondici se nachází dřevěná trámová konstrukce, která jednak nese střešní krytinu a jednak i podhled. Pro úspěšné zateplení stropu je velmi užitečné znát stav kotevních konstrukcí. Při průzkumu bylo zjištěno, že všechny krokve byly v naprostém pořádku a nic nebránilo tomu namontovat nový podhled. Během průzkumu jsme udělali 6 sond v různých částech střechy.

 

Zateplení stropu

Pro zateplení stropu byly použity sendvičové PIR panely, které jsou certifikovány pro zemědělské objekty. Jsou vhodné pro použití v chovech drůbeže, prasat i skotu. Splňují i přísné protipožární předpisy, které jsou v ČR pro zemědělské objekty o trochu přísnější než v okolních zemích. Panely jsou oboustranně kryté hliníkovou fólií, která odolává i účinkům mytí tlakovou vodou (tryska tvaru „V“). Panely se spojují speciálními plastovými lištami, které také musí odolávat agresivnímu prostředí chovných hal a dezinfekčním prostředkům, tak jako samotný panel.

 

Poctivá izolace

Zateplení stropu bylo naplánované na období technologické odstávky mezi jednotlivými chovnými turnusy. Celkem jsme měli na montáž podhledu o výměře 1 900 m2 , úklidu, montáži klempířských prvků a dalších činností nezbytných k dokončení celého díla 8 dnů. Je samozřejmostí, že při těchto  montážích pracujeme téměř nonstop. Od rána do včera pouze s odpočinkem na spánek a nemáme volno ani o víkendu. Priorita je udělat práci, co nejrychleji a v luxusní kvalitě. Poctivým izolacím se toto daří. Důkazem je několik desítek úspěšně provedených zateplení stropu chovných hal po celé ČR.

Parametry realizace

Oblast: Mělník Objem 1 670 000 Kč Materiál Sendvičové PIR panely Objekt Zemědělství a průmysl
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×