Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení dřevostavby v Braškově

Zateplení dřevostavby v Braškově

12.10.2021

Foukaná izolace Kladno

Izolace dřevostavby foukanou izolací je běžnou metodou zateplení stropu, obzvláště jedná-li se o strop, který je zavěšený pod dřevěnými sbíjenými vazníky. Spletitá konstrukce s hustým vazníkovým krovem ve spojení s valbovou střechou s nízkým sklonem nedává příliš prostoru pro vymýšlení nějaké jiné zateplovací technologie, než je právě technologie foukaných izolací. A když si ještě uvědomíme, že strop lehkých sádrokartonových desek s parotěsnou fólií je zavěšený pod vazníky a ani ten nenabízí nějakou stabilní oporu pro jednoduchý pohyb ve střešní konstrukci. Suma sumárum foukaná izolace je nejlepším řešením pro zateplení stropu ve vazníkových střechách s nízkým sklonem a nejenom jich.

 

Proč foukaná izolace?

Foukaná izolace je technologie, která využívá na jedné straně výhod léty prověřených izolačních materiálů, jakými jsou například minerální desky a role, ovšem upravené pro jiný způsob aplikace, než jak je známe z klasického používání a na straně druhé principu přepravy materiálů pomocí hadic a vzduchu. Díky tomuto spojení máme k dispozici izolační technologii, která velmi rychle, efektivně a hlavně bezpečně i v tak složitých konstrukcích jakými jsou střechy ze sbíjených vazníků dokáže vytvořit souvislou izolační vrstvu bez tepelných mostů v té nejvyšší kvalitě a navíc s izolací, která je nehořlavá, je bez jakýchkoliv chemickým přísad, vyrábí se recyklovaných materiálů, je ekologická, zdravotně nezávadná a v průběhu let nesedá a ještě k tomu hezky vypadá, je bílá. Poctivá izolace má v sortimentu několik druhů izolačních materiálů a každý z nich umí něco jiného a hodí se k jiným účelům.

 

Dřevostavby a foukané izolace

Foukané izolace jsou pro stavitelé dřevostaveb užitečným parťákem. Dřevostavby jsou v principu, pokud tedy vynecháme dřevostavby stavěné z masivu, tedy roubenky a sruby, stavěné jako stavby s rámovou konstrukcí. V každém rámu vzniká dutina, kterou potřeba vyplnit. U dřevostaveb se dutina vyplňuje tepelnou izolací. Poctivá izolace dokáže každému dřevostaviteli ušetřit spoustu práce právě s izolováním. A nemusí se jednat pouze o zateplení stropu. Poctivá izolace má bohaté zkušenosti se zateplením stěn nebo zateplením střech. Poctivá izolace je tu pro všechny dřevostavitelé, kteří si chtějí ušetřit spoustu práce a peněz, protože foukané izolace od Poctivých izolací nejsou vůbec drahé!

Parametry realizace

Oblast: Kladno Objem 31.1 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×