Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení dutiny dvouplášťové střechy rodinného domu v Mohelně

Zateplení dutiny dvouplášťové střechy rodinného domu v Mohelně

19.10.2021

Zateplení Třebíč

Izolace dutiny dvouplášťové střechy v Mohelně Poctivá izolace realizovala v říjnu roku 2022. Foukaná izolace do dutiny střechy proběhla společně s instalací odvětrání střešní konstrukce. Odvětrání dvouplášťové střechy společně se zateplením střechy je velmi důležitým prvkem správného fungování celé střešní konstrukce. Jedno bez druhého sice ve střeše může být, ale teprve společná práce foukané izolace a odvětrání dutiny dvouplášťové střechy dává dokonalý soulad a 100% funkčnost.

Poctivá izolace

Pro zateplení střechy je foukaná izolace ideálním technologickým řešením. Představíte-li si dutinu dvouplášťové střechy, která je poměrně nízká a veškerý pohyb je možný pouze plazením vpřed a vzad, tak Vám asi dojde, že v takto stísněných podmínkách provádět zateplení střechy pokládkou desek nebo rozkládáním rolí je naprosté sci-fi. Do takové práce se pustí pouze milovník adrenalinu, stíněných prostor a podobní dobrodruzi. Pro ostatní je tu Poctivá izolace s technologií foukané izolace. Naši pracovníci zalezou do těch nejstísněnějších prostor a vleže zaizolují tepelnou izolací jakoukoliv dutinu. Jedině technologie foukané izolace dokáže v dutině dvouplášťové střechy vytvořit dokonale souvislou vrstvu tepelné izolace. Máme skvělou práci! Při práci ležíme

Foukaná izolace

Použitá foukaná izolace v dutině střechy v Mohelně se řadí do rodiny celulózových izolací. Celulózová izolace není nic jiného než papírová izolace. Tyto izolace se vyrábí z druhotného sběrného, a především tříděného papíru. Pro výrobu celulózových izolací nelze použít jakýkoliv papír. Na fotografií z realizace v Mohelně jsou vidět různobarevné kousíčky papíru. Při troše štěstí byste možná i nalezly i písmenka. Z toho vyplývá, že se pro výrobu papírových izolací používají různé tiskoviny a podobná literatura. Celulózovou izolaci si majitel domu v Mohelně vybral především z toho důvodu, že má velmi dobrou měrnou kapacitu tepla. To znamená, že tato tepelná izolace dokáže přibrzdit přehřívání střešní konstrukce, ve které je aplikovaná, a to až o několik hodin oproti běžným minerálním izolacím. Dělá to tak, že teplo akumuluje sama do sebe. Prostě se nahřívá. Tento efekt je dobře znatelný především při krátkodobých vedrech cca 1-2 dny. Při vedrech trvajících 3 a více dní se rozdíl mezi celulózovými a minerálními izolacemi už ztrácí. Jde o logickou věc. Jestli-že celulózové izolace mají vyšší akumulační vlastnosti než minerální izolace, tak jim zase při velkém přehřátí mnohem déle trvá než se nadbytečného naakumulovaného vedra zbaví. Minerální izolace sice nemají tak velkou akumulační vlastnost jako celulózové izolace, ale zase se rychleji ochlazují. No a kdy se v létě budovy a celá příroda ochlazuje? V noci.  Ochlazování probíhá tak, že se nahřáté předměty přes den nabraného tepla zbavují. Jestli-že celulózové izolace do sebe naberou přes denní vedro téměř trojnásobné množství tepla více než minerální izolace, tak jim logicky zase trvá podstatně déle, než vychladnou. Proto dochází zhruba po třech dnech k vyrovnání bilance mezi celulózovými a minerálními izolacemi.

Parametry realizace

Oblast: Třebíč Objem 23 m³ Materiál Climatizer Plus Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×