Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení novostavby rodinného domu v Petrávči

Zateplení novostavby rodinného domu v Petrávči

07.12.2021

Izolace Žďár nad Sázavou

Izolace střechy novostavby rodinného domu v Petrávči Poctivá izolace zrealizovala v prosinci 2021. Novostavbu s obytným podkrovím Poctivá izolace zateplovala foukanou izolací s celulózových vláken Climatizer plus od českého výrobce. Foukaná izolace byla pro použita pro zateplení stropu nad vodorovným stropem podkroví a pro zateplení střechy – dutin šikmých částí střechy. Zateplení stropu a zateplení střechy o celkové výměře 110 m2 Poctivá izolace provedla během 3 hodin. Aplikovaná vrstva izolace 43 cm.

Celulózové izolace

Někteří majitelé rodinných domů preferují pro zateplení střechy a zateplení stropu celulózové nebo jinak řečeno papíroví izolace. Výhodou celulózových izolací, jakým je třeba Climatizer plus je jejich měrná kapacita tepla. Tedy stavebně fyzikální veličina, která říká jak moc dokáží tepelné izolace nebo i jiné stavební materiály akumulovat teplo. Celulózové izolace společně s dřevovláknitými izolacemi z celé rodiny tepelných izolací mají velmi dobrou akumulační kapacitu. Jejich měrná kapacita tepla je cca 3 x lepší, než u minerálních izolací. V praxi to znamená, že střešní šikmé konstrukce dokáží při krátkodobých vedrech ochránit před vlivem přehřívání po dobu prvních 3 dnů, kdy začnou vedra panovat lépe než minerální izolace. Po 3 dnech se rozdíly mažou. Celulózové izolace jsou „naplněné“ teplem a pak už se chovají stejně jako minerální izolace. Ovšem vlny veder přichází v cyklech a velká část těchto vln bývá 2-4 dny. Pro tato období je celulózová izolace ve střešních konstrukcích výborným řešením.

Poctivá izolace

Poctivých izolacích Vám rádi poradíme, kam celulózové izolace použít a jak připravit konstrukce pro zateplení střechy nebo zateplení stropu případně zateplení stěny. Abyste využili maximálních měrných kapacit celulózových izolací, tak je nutné je aplikovat v objemových hmotnostech nebo chcete-li hustotě kolem 50 kg/m3. Pro aplikaci foukané celulózové izolace v takovéto hustotě musí být stropní konstrukce nebo konstrukce šikminy v podkroví připravena, aby bylo možné při foukaní dosáhnout požadovaného zhutnění. Proto je dobré se s námi předem zkontaktovat a prodiskutovat vše potřebné před zahájením montáží podhledů a stropů. Při hustotách kolem 50 kg/m3 Climatizér PLUS již nesléhává a drží si svou výšku tvar i objem. A na toto vše Poctivá izolace společně s výrobcem poskytuje dlouhé záruky v minimální délce 60 měsíců. Zavolejte nám 721207099 a my Vám rádi poradíme a pomůžeme. Poctivá izolace je certifikovanou aplikační firmou výrobce celulózových izolací Climatizér plus od firmy CIUR. 

Parametry realizace

Oblast: Žďár nad Sázavou Objem 34.3 m³ Materiál Climatizer Plus Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×