Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení novostavby v Dobrkovicích

Zateplení novostavby v Dobrkovicích

06.10.2021

Foukaná izolace Zlín

Novostavba dřevostavby v Dobrkovicích, kterou jsme izolovali foukanou izolací v říjnu 2021 byla zateplována trochu zvláštně. V Poctivých izolacích jsme zvyklí na to, že absolutní většinu našich realizací a obzvláště novostaveb zateplujeme v plné vrstvě foukanou izolací. V Dobrkovicích tomu bylo, ale jinak. Poctivá izolace realizovala zateplení foukanou izolací ve vrstvě 20 cm na rozloženou rolovanou izolaci. Naším úkolem bylo vytvořit finální souvislou vrstvu tepelné izolace. Základní vrstvu vytvořila stavební firma, pro kterou jsme zateplení stropu foukanou izolací prováděli.

 

Zateplení subdodavatelsky

Stavební firma realizující výstavbu dřevostaveb na lehký podhled ze sádrokartonových desek použila jednu vrstvu rolované izolace a zbývající izolační vrstvu svěřila nám. Služba zateplení subdodavatelsky se hodí i této společnosti stavějící dřevostavby, protože rozkládat izolační role ve vícero vrstvách je komplikované, složité a finančně náročné. První vrstvu izolačních rolí ještě zvládnou udělat. Další vrstvy s nutností vyřezávání kvůli vyhnutí se dřevěným vazníkům je už složitější, a tak se technologie foukané izolace hodí. Poctivá izolace velmi ráda pomůže i v těchto případech. Zateplení stropu foukanou izolací jako vrchní krycí vrstvou vytvoří dokonale souvislou vrstvu bez tepelných mostů. Stavební firmě ušetříme čas a peníze.

 

Poctivá izolace

Není bez zajímavosti, že na této realizaci se potkali dva různé izolační materiály od Knaufu. Použitá rolovaná izolace, která zajistila první vrstvu při zateplení stropu byla od výrobce izolací Knauf a druhá finální vrstva byla rovněž od Knaufu, ale tentokrát se jednalo o izolaci Suapafil loft a jde o materiál určený pro foukané izolace. Oba dva izolanty jsou vyrobené ze skelných vláken. Supafil loft je velmi oblíbeným izolačním materiál pro foukané izolace a Poctivá izolace patří mezi největší aplikační společnosti tohoto izolantu v celé ČR. Se Supafilem loft naše společnost pracuje od prvopočátku, kdy Knauf uvedl tento materiál v ČR na trh, což byl rok 2012. Za tu dobu jsme Supafilem loft zaizolovali tisíce budov. Supafil loft se podíle na úspěšném zateplení stropu, zateplení střechy nebo zateplení stěn v mnoha městech v mnoha budovách.

Parametry realizace

Oblast: Zlín Objem 25.4 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×