Zateplení podhledu na hale chovu drůbeže | Poctivá izolace

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Zemědělství a průmysl - Zateplení podhledu na hale chovu drůbeže na farmě Střelice

Zateplení podhledu na hale chovu drůbeže na farmě Střelice

10.10.2023

Hala Znojmo

Zateplení stropu haly výkrmu kuřat ve Střelicích v okrese Znojmo Poctivá izolace provedla v říjnu 2023. Pro zateplení stropu Poctivá izolace použila lehké sendvičové panely s hliníkovou fólií. Zateplení stropu o celkové výměře 3 540 m2zabralo Poctivé izolaci 8 dnů práce, a to včetně montáže klempířských prvků.

Chov kuřat

Chov kuřat vyžaduje v každém růstovém stadiu kuřete odlišné požadavky na teplotu chovného prostředí. Když je kuře malé čerstvě vylíhnuté potřebuje pro svůj optimální růst a ideální životní podmínky teplotu okolo 32°C. V této části života kuřete musí chovatel v každém ročním období halu nahřát. To se provádí vytápěním velmi výkonnými topidly. Aby bylo možné halu nahřát a teplo udržet uvnitř haly je bezpodmínečně nutné mít haly skvěle tepelně izolované. Proto je nutné mít ve skvělé kondici zateplení stropu. Zateplení stropu nebo zateplení střechy haly je v chovech kuřat klíčovou záležitostí, protože plocha stropu nebo plocha střechy je jednou z největších ploch v chovné hale. Jakákoliv porucha na zateplení stropu nebo zateplení střechy se projeví negativními vlivy v chovné hale. Chov masných kuřat je velmi rychlá záležitost. Do jateční velikosti 2 -2,3 kg kuře vyroste za 34 -36 dnů. Každým dnem narůstá na váze a tím jak narůstá, tak se snižuje jeho potřeba na okolní teplotu. S tím jak kuře roste se naopak zvyšuje potřeba na kvalitní a výkonnou ventilaci haly. Takže se v průběhu života kuřete na hale začne místo topení více větrat. Kuře se stává náchylnější na okolní teplotu. Nesmí se přehřát, jinak hrozí úhyny a ekonomické ztráty. Proti přehřívání hal a tím i chovaných kuřat zase pomáhá kvalitní zateplení stropu a zateplení střechy. Letní vedra mohou být pro chovaná kuřata velmi nebezpečná. Každý chovatel by měl mít v první řadě skvěle provedené zateplení stropu nebo zateplení střechy, aby se teplo z rozpálených střech nedostávalo do chovného prostředí. K tomu vedle dokonalého zateplení stropu ještě velmi účinné pomáhá systém odvětrávání střechy a půdního prostoru za pomoci samočinných ventilačních hlavic. Poctivá izolace namontovala stovky ventilačních hlavic na různé typy chovných hal – naleznete v referencích např. haly v Němčicích nebo Sendražicích a dalších. Zateplení stropu nebo zateplení střechy společně s odvětráním půdního prostoru tvoří dokonalý systém. Poctivá izolace poradí každému chovateli, jak haly připravit na zimu i vedro. Ve Střelicích Poctivá izolace instalovala na podhled haly lehké sendvičové panely s hliníkovou fólií. Namontované panely vytváří nový podhled, který je omyvatelný, zároveň zlepšuje tepelně izolační vlastnosti stávající konstrukce. Na montáž 3 540 m2panelů dostala Poctivá izolace od majitele haly 12 realizačních dnů. Veškeré práce probíhaly s ponechanou výkrmovou technologii v hale, což velmi znesnadňovalo montážní práce. Poctivá izolace celou zakázku zvládla provést ještě v kratším čase než byl původní plán. Práce byly hotové za 9 dnů a ve špičkové kvalitě.

Poctivá izolace

Poctivá izolace je dlouholetým a zkušeným dodavatelem zemědělských staveb. Nejenom nových stájí nebo jejich částí, ale jsme našimi zákazníky ceněni, jako mimořádně kvalitní, kreativní, odborný a zkušený dodavatel rekonstrukcí všech částí zemědělských stájí. Poctivá izolace má za sebou bezpočet rekonstrukcí střech, stěn, stropů, podlah u všech typů v současné době používaných hal pro chov zvířat. Velmi často realizujeme stavby nebo stavební práce v halách určených pro drůbež, a to jak nosnou, rozmnožovací, tak výkrmovou. Nemíjí nás ani stáje určené pro chov prasat a opět máme za sebou rekonstrukce opravy všech částí těchto hal a pro všechny věkové kategorie zvířat. Umíme zrekonstruovat dojírny, střechy, stěny a kompletní stáje pro skot. Vedle stavebních prací Poctivá izolace provádí zateplení stropu, zateplení střechy, zateplení stěny. Technologie foukané izolace je vhodná pro všechny zemědělské provozy. Poctivá izolace se nevyhýbá žádné realizaci v rámci České republiky. Naši stávající klienti si na Poctivé izolaci nejvíce váží individuálního a profesionálního přístupu k řešení každého specifického požadavku na rekonstrukci, opravu nebo výstavbu nového objektu. Poradenství zdarma přímo na farmě nebo statku je dalším benefitem pro naše klienty. Veškeré materiály, které používáme pro zemědělské provozy, jsou certifikovány pro používání v agresivním prostředí s označením C4, což je záruka dlouhodobé životnosti. Poctivá izolace má za sebou realizace na stovkách zemědělských hal po celé ČR. Neváhejte a kontaktujte nás na 722 689 388. Rádi Vás navštívíme a pomůžeme s řešením i Vašich zemědělských staveb.

Parametry realizace

Oblast: Znojmo Objem 1 850 000 Kč Materiál Sendvičové panely Objekt Zemědělství a průmysl