Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení staršího rodinného domu v Říčkách

Zateplení staršího rodinného domu v Říčkách

02.12.2021

Izolace Brno

Izolace stropu staršího rodinného domu v Říčkách Poctivá izolace zrealizovala v prosinci 2021. Stávající rodinný dům s prázdnou dutinou trámového stropu. Poctivá izolace zateplení stropu provedla foukanou izolací Supafil ve vrstvě 20 cm, což odpovídalo výšce prázdné dutiny trámového stropu. Práce na zateplení stropu o výměře 35 m2 trvali 1,5 hodiny.

Velikost zakázky

Z výše uvedených informací vyplývá, že Poctivá izolace provádí izolační práce i na malých zakázkách. Polocha stropu 35 m2 s výškou dutiny trámového stropu představuje objem nafoukané izolace 7 m3. Pro Poctivou izolaci není malých zakázek. Důležitý je efekt a tepelně izolační přínos pro danou konstrukci, úspora energií nebo snížení přehřívání a hlavně spokojený zákazník. Protože jedině spokojený zákazník Poctivou izolaci doporučí dál. Poctivá izolace přistupuje ke všem klientům stejně. Ať chcete zateplit novostavbu domu nebo výrobní halu s plochou stropu 1 000 a více m2 anebo nutně potřebujete zaizolovat pro snížení energetické náročnosti domu třeba jenom 35 m2 nad jednou částí domu. Rádi přijedeme a provedeme zateplení stropu kdekoliv a v jakémkoliv objemu.

Dutiny trámových stropu

Zateplení stropu přesněji řečeno prázdných dutin v trámovém stropu je levným způsobem, jak razantně snížit spotřebu energií. Trámové stropy se vyskytují většinou ve starších domech na vesnicích. Původní starší vesnická obydlí mývají velmi silné zdi. Není výjimkou tloušťka stěny 60-80 cm a strop trámový s dutinou. Mnoho majitelů takovýchto starších vesnických domů si myslí, že když má dům tak masivní obvodové stěny, tak stačí domu vyměnit okna a mají vyřešen problém s únikem energií. Jenže jsou na omylu. Dříve na půdách, a tedy na stropech s dutinou ležela přes zimu pořádná vrstva sena, která krom krmiva pro domácí zvířata také plnila tepelně izolační vlastnosti. Jenomže ta doba, kdy na trámových stopech leželo sen je pryč. Pryč je seno a pryč jsou tepelně izolační vlastnosti stropů. Věřte, že pokud není trámový strop zateplen a v domě jsou vyměněná okna, tak je z domu vytvořen velmi účinný komín, kterým drahé teplo letí pryč. Proto velmi důrazně všem majitelům starších vesnických domů doporučujeme zkontrolovat stav trámových stropu z hlediska tepelně izolačních vlastností. Zavolejte nám 721207099 do Poctivých izolací a my Vám poradíme a pomůžeme. Náklady na zateplení stropu foukanou izolací od Poctivých izolací jsou v řádu nižších desítek tisíc korun. Zateplení stropu o výměře 100 m2 s dutinou 20 cm vyjde od Poctivých izolací na 27 500 Kč včetně, práce, materiálu, dopravy a 15 %DPH. Spotřeba energií po zateplení se sníží o 25-35 %. Návratnost investice ze 3-5 let. Na co tedy čekat? Energie levnější nebudou naopak jsou a budou čím dál dražší.

Parametry realizace

Oblast: Brno-venkov Objem 6.3 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×