Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stávajícího rodinného domu v Rožné

Zateplení stávajícího rodinného domu v Rožné

17.11.2021

Zateplení Žďár nad Sázavou

Zateplení stropu stávajícího rodinného domu v Rožné Poctivá izolace zrealizovala v listopadu 2021. Realizaci této zakázky jsme měli naplánovanou na mnohem dřívější termín. Jenomže před zahájením realizace jsme při obhlídce půdního prostoru objevili velké hnízdo sršňů, které bylo obydlené a majitelé hnízda byly celkem aktivní. Bylo ještě teplo. Listopadový termín byl již v pohodě. Sršni uspaní a mohli jsme začít foukat.

Stávající dům

Stávající dům původně s rovnou střechou přesněji řečeno se střechou s mírným sklonem. Majitel domu se rozhodl původní problémovou střechu, do které zatékalo předělat na klasickou sedlovou. K rekonstrukci využil dřevěných sbíjených vazníků. Společně s rekonstrukcí střechy si nechal novou střechu zateplit foukanou celulózovou izolací. Po letech užívání střechy bylo nutné přistoupit k doplnění vrstvy izolace, protože původní vrstva foukané celulózové izolace již neodpovídala energetickým standardům dnešní doby.

Doplnění vrstvy izolace

Majitel tedy poptal Poctivé izolace s žádostí o posouzení celé stropní konstrukce s návrhem technického řešení zateplení stropu. Poctivá izolace zpracovala cenovou nabídku i s postupem prací. Majitel domu realizaci zateplení stropu u Poctivých izolací objednal. Peripetii se sršni jsme popsali výše, tak pojďme rovnou k použitému izolačnímu materiálu. Majitel domu měl dobrou zkušenost s původní celulózovou izolací a chtěl původní vrstvu doplnit opět celulózovou izolací. V Poctivých izolacích jsme vyhodnotili, tento požadavek jako smysluplný, protože celulózová izolace v tomto typu střechy plní hned 2 důležité úkoly. Prvním je chrání draze vyprodukované teplo uvnitř domu před úniky pryč, tedy provádí skvělé tepelně izolační opatření. Druhým úkolem je ochránit dům před nadbytečným přehříváním. Celulózové izolace mají totiž 3x lepší měrnou kapacitu tepla než minerální izolace. Tudíž první 3 dny v letních vedrech fungují lépe než minerální izolace. A lépe chrání dům před přehříváním. Bohužel po třech dnech se tento efekt vytrácí a jsou na tom úplně stejně jako minerální izolace. Poctivá izolace do půdního prostoru domu v Rožné aplikovala 37 cm celulózové izolace. Práce na zateplení stropu o výměře 100 m2 byly hotové během 4 hodin.

Parametry realizace

Materiál Climatizer Plus
Objem 39 m³
Oblast: Žďár nad Sázavou
Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×