Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stávajícího rodinného domu ve Smilově

Zateplení stávajícího rodinného domu ve Smilově

07.12.2021

Izolace Havlíčkův Brod

Izolace stropu stávajícího rodinného domu ve Smilově Poctivá izolace zrealizovala v prosinci 2021. Stropní konstrukce staršího rodinného domu ve Smilově je kombinací klasického trámového stropu a stropu s klenbami z vrchní strany opatřeny prkenným záklopem kotveným do trámů. Poctivá izolace vedle foukané izolace Supafil prováděla preventivní ochranu postřikem proti dřevokazným škůdcům. Vrstva foukané izolace Supafil byla 30 cm. Práce na zateplení stropu o výměře 190 m2 byly hotové už za 5 hodin.

Ochrana před dřevokaznými škůdci

Poctivá izolace k zateplení stropu foukanou izolací provádí i preventivní nebo likvidační zásahy proti dřevokazným škůdcům jakými jsou plísně, houby nebo dřevokazný hmyz. Ochrana před dřevokaznými škůdci může být v některých případech velmi důležitou. Především starší dřevěné konstrukce, které již vykazují napadení, třeba i staršího data mohou být napadeny opětovně. Pokud tedy majitel nemovitosti zvažuje zateplení stropu nebo zateplení střechy staršího domu je vhodné dřevěné konstrukce prohlédnout a vyhodnotit, zda by preventivní ošetření konstrukcí objektu přišlo vhod. Ochrana před dřevokaznými škůdci může být buď preventivní tedy, že se na dřevěné konstrukce aplikuje chemický prostředek, který dle výrobce vydrží ve dřevě po celou dobu existence dřevěné konstrukce anebo se likviduje hmyz nebo plíseň a houby, které již konstrukci napadly. V určitých případech je vhodné ochranu před dřevokaznými škůdci v preventivním rozsahu aplikovat.

Poctivá izolace

Foukaná izolace na stropech s klenbami je zajímavým řešením, jak zateplit tyto obloukové konstrukce. Naše společnost provedla již mnoho úspěšných realizací zateplení klenutých stropů. Pro zateplení stropu s klenbami je nutné mít přístup nad celou klenbu. Proto se musí demontovat prkenný záklop nad klenbami, pokud nad nimi nějaký je. Samotná realizace foukané izolace potom probíhá úplně stejně jako při foukaní izolace na rovné stropní konstrukce jenom s tím rozdílem, že foukaná izolace kopíruje oblouk klenby. Takže na fotkách pak izolace na stropě vypadá jako když tvoří kopce. Zavolejte nám 721207099 a rádi Vám pomůžeme se zateplení i Vašich klenutých stropů.

Parametry realizace

Materiál Supafil loft
Objem 62.5 m³
Oblast: Havlíčkův Brod
Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×