Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Bytový dům - Zateplení stěn v Luži

Zateplení stěn v Luži

14.10.2021

Izolace Chrudim

Izolace stěn jednoho z rekonstruovaných pavilonů v léčebně Luži – Košumberku jsme provedli v říjnu roku 2021. Zajímavá realizace pro technologii foukané izolaci. Tato realizace byla velmi podobná těm, které řešíme velmi často. Při budování nových obytných podkrovních místností z původních půdních prostor se velmi často bohužel zapomíná na to, že tyto nově budované prostory je nutné velmi pečlivě tepelně izolovat. Naši předci, když své domy stavěli, tak nepředpokládali, že budou půdy v budoucnu obývané, a tak tomu přizpůsobili i tloušťku stěn. Někdy si bohužel neuvědomíme, že konstrukce nad posledním obytným podlaží jsou z hlediska tepelně izolačních parametrů zeslabené a je nutné je v případě adaptace na bytové účely zateplit o trochu více než zbytek budovy. Mnoho našich klientů se ptá, zda je vůbec možné takovouto konstrukci dodatečně zaizolovat.

 

Zateplení stěn

Zateplení stěn a obzvláště dutin stěn za sádrokartonovými příčkami se dá za určitých okolností dodatečně zaizolovat. K tomu je ideální zateplovací technologií foukaná izolace. Pokud je sádrokartonová předstěna vybudována bez tepelné izolace, je naše práce o to snadnější. V mnoha případech stačí elektronickým zařízením vyhledat sádrokartonové rastry, rozvody elektroinstalace a v bezpečných místech vykroužit otvory pro aplikaci foukané izolace. No a pak už jenom stačí foukanou izolaci dopravit do dutiny stěny. V tom lepším případě je zateplení stěny hotové raz dva. Nesmíme ovšem zapomenout na důležitou věc a tou je vyřešení parotěsných rovin.

 

Zateplení subdodavatelsky

V případě realizace zateplení stěn v Košumberku byla celá zakázka realizovaná pro generálního dodavatele stavby, kterým byla jedna z větších stavebních společností z regionu, a ta prováděla práce dle zpracované projektové dokumentace, která veškeré rizika řešila.  Pokud bychom podobnou zakázku realizovali bez projektové dokumentace, tak bychom zákazníkovi poradili, jak celou akci provést, tak abychom neodborným zásahem neohrozili funkčnost izolované konstrukce a aby nedocházelo ke kondenzaci vodních par. Není náhodou, že naše společnost prováděla foukané izolace. Naše služba zateplení subdodavatelsky je pro stavební firmy velmi výhodná. Vedle vynikající ceny foukané izolace můžeme nabídnout profesionální pracovníky, poradenský servis a mnoho dalšího. Poctivá izolace může být profesionálním partnerem pro každou stavební společnost nebo řemeslníka.

Parametry realizace

Oblast: Chrudim Objem 29.1 m³ Materiál Supafil loft Objekt Bytový dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×