Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Bytový dům - Zateplení střechy bytového domu v Kutné Hoře

Zateplení střechy bytového domu v Kutné Hoře

26.08.2021

Zateplení střechy Kutná Hora

Zateplení střechy respektive dutiny dvouplášťové bytového domu v Kutné Hoře Poctivá izolace realizovala v srpnu roku 2021. Dvouplášťové střechy velmi často bývají z hlediska tepelně izolačních parametrů problematické. Stávající vrstvy izolací jsou nedostačující a kvalita původních izolantů nestojí prakticky za nic. Dá se říci, že stav tepelných izolací v těchto konstrukcí je v havarijním a mnohdy až katastrofálním stavu. Co s tím?

 

Foukaná izolace

Řešením je foukaná izolace a zateplení střechy. Velká část dvouplášťových střech se dá za určitých podmínek velmi dobře tepelně izolovat. V Poctivých izolacích máme bohaté zkušenosti s tímto typem konstrukce a jejím zateplením. Nejčastějším způsobem zateplení střechy je, že do dutiny vlezeme a v celé ploše ji vyfoukáme izolací. Zateplení střechy foukanou izolací má svá pravidla. Nemůžeme jen tak do dutiny střechy vlézt a foukat hlava nehlava. Předně musíme zjistit, zda se dá v celé ploše střechy aplikovat stejná vrstva izolace. Stává se totiž, že dutina v nejnižší části střechy bývá příliš nízká na to, aby se do ní vešla plánovaná vrstva izolace. Ideální je pro zjištění stavu dutiny střechy, stavu dřevěných konstrukcí krovu, stavu a kvality stávající tepelné izolace se do dutiny střechy fyzicky podívat a na základě zjištění navrhnout technické řešení zateplení střechy. Teprve potom se vrhnout na zateplení střechy.  A vedle precizně nafoukané izolace je nutné zajistit, aby dvouplášťová střecha po zateplení byla odvětrávaná. Jak na to?

 

Odvětrání dvouplášťové střechy

Existují výpočtové vzorečky, které nám sdělí kolik a kde musíme vytvořit odvětrávacích otvorů pro dokonalé funkční odvětrávání. Tak tomu bylo i v střechy případ bytového domu v Kutné Hoře. Poctivá izolace klienta upozornila na to, že po zateplení střechy bude nutné zajistit její odvětrávání. Návrh na její odvětrávání jsme zpracovali společně s návrhem na vrstvu a způsob zateplení střechy. Zákazník se v tomto případě rozhodl u Poctivých izolací objednat pouze izolaci dutiny střechy a odvětrání si zajistit vlastními silami a u svého kamaráda. I takováto dělba práce je možná. Poctivá izolace vyplnila dutiny střechy v celé ploše vrstvou foukané izolace o výšce cca 30 cm, přičemž byly zachovány přisávací otvory do dutiny střechy, které byly dále využity jako součást odvětrávacího systému celé střešní konstrukce.

Parametry realizace

Oblast: Kutná Hora Objem 109.7 m³ Materiál Supafil loft Objekt Bytový dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×