Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení střechy rekonstruovaného domu ve Znojmě

Zateplení střechy rekonstruovaného domu ve Znojmě

30.09.2021

Izolace střechy Znojmo

Zateplení střechy rekonstruovaného rodinného domu ve Znojmě jsme provedli v září 2021. Dvouplášťová střešní konstrukce s dutinou bez tepelné izolace byla rekonstruovaná v rámci komplexních oprav celého domu. Dutina střešní konstrukce bez jakékoliv tepelné izolace je z hlediska energetické náročnosti domu považovaná za havarijní stav. V letních měsících se tento typ střech velmi rychle, snadno a celkem i rád přehřívá. Obzvlášť ve Znojmě. V jedné z nejteplejších oblastí ČR. No a co s tím udělat?

 

Řešením je foukaná izolace

Dutina dvouplášťové střechy je pro klasickou pokládku desek nebo izolačních rolí velmi nekomfortní pracovní prostředí. Nehledě na to, že kvalita izolační práce nebude s největší pravděpodobností odvedena na 100%. Nejlepším řešením je zateplení střechy foukanou izolací. Poctivá izolace má bohaté zkušenosti se zateplováním dutin dvouplášťových střech po celé ČR. Víme jak na to. Stačí vytvořit vlez do dutiny střechy pokud už tam není. Náš aplikační technik vleze do střešní dutiny, kterou během pár hodin komplexně, rovnoměrně a dokonale zateplí foukanou izolací. Na výběr pro zateplení máme z pěti druhů izolačních materiálů. Dutinu střechy ve Znojmě jsme zateplili foukanou izolací z minerální čedičové vaty. Po zateplení střechy foukanou izolací se razantně sníží náklady na topení a v létě se dům nebude přehřívat. Tepelný komfort se změní k nepoznání a místnosti v horním patře budou stejno komfortně obyvatelná jako místnosti ve spodním patře.

 

Důležité je odvětrání

Při zateplování dutiny dvouplášťové střechy se nesmí v žádném případě zapomenout na její odvětrávání. S Poctivou izolací máte jistotu toho, že my Vám nikdy nezapomeneme sdělit a případně i navrhnout způsob odvětrání Vaší dvouplášťové střešní konstrukce. Pokud odvětrání dutiny střechy nechcete realizovat, tak může dojít v průběhu času k poškození dřevěných konstrukcí střechy vlivem kondenzátu vodních par. Ve Znojmě jsme majiteli domu navrhli způsob odvětrání, včetně doporučených komponentů a majitel si provedení zajistil u svého známého klempíře. Naše doporučení pro dvouplášťové střechy je jednoznačné. Neodkládejte zateplení do budoucna a v žádném případě nevynechejte ani kvalitní a funkční odvětrávání po zateplení střechy. 

Parametry realizace

Oblast: Znojmo Objem 21.4 m³ Materiál Climastone L Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×