Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Bytový dům - Zateplení střechy v Hradci Králové

Zateplení střechy v Hradci Králové

20.10.2021

Izolace Hradec Králové

Zateplení střechy bytového domu v Hradci Králové jsme realizovali v říjnu 2021. Bytový dům procházel komplexním zateplením jehož součástí bylo i zateplení střechy. Střešní plášť bytového domu je tvořen dvouplášťovou střechou, jejíž dutina je z části zateplena. Tepelně izolační vlastnosti stávajícího střešního pláště ovšem neodpovídají dnešním standardům a požadavkům. Před stanovením technického postupu samotného zateplení střechy byly vytvořeny sondy, aby se zjistilo jestli je možné do dutiny střechy doplnit nějakou izolaci a případně v jakém množství. Dalším úkolem bylo stanovení jakým způsobem bude zajištěné funkční odvětrání dvouplášťové střechy po jejím zateplení.

 

Izolační postup

Poctivá izolace tuto zakázku realizovala službou subdodavatelsky. K realizaci byla vypracovaná projektová dokumentace, která stanovila druh izolačního materiálu, způsob odvětrávání dutiny dvouplášťové střechy. Poctivá izolace realizovala jednak samotné zateplení střechy a jednak odvětrávací systém. Pro aplikaci foukané izolace do dutiny střechy byly vytvořeny jádrovým vrtáním otvory, které slouží k osazení ventilačních hlavic a přisávacích komínků. Po zateplení střechy se podstatně zlepší tepelný komfort obyvatelům žijícím v poslední patře bytového domu. Bydlet pod střechou bývá ve špatně zateplených domech za trest. V zimě se byty velmi těžko vytápí a v létě se velmi snadno přehřívají. Po zateplení střechy se vše podstatnou měrou zlepší. 

 

Zvolená izolační materiál

Projektová dokumentace pro zateplení střechy v Hradci Králové měla připravený izolant z celulózových vláken foukaný do dutiny střechy. Technický postup předpokládal využití mnohdy špatně vnímané vlastnosti celulózové izolace, a to její relativně velké sléhavosti pokud je aplikovaná v nižší hustotě. Tuto negativní vlastnost jsme v případě realizace střechy v Hradci Králové využili v prospěch střešní konstrukce. Po nafoukáni si celulózová izolace časem slehne o cca 15% a tím pádem vytvoří požadovanou provětrávanou mezeru. Instalované komínky budou sloužit jako přisávací otvory a samočinné ventilační hlavice zajistí odtah vzduchu a případné přebytečně vlhkosti z dutiny střechy.

Parametry realizace

Oblast: Hradec Králové Objem 324.4 m³ Materiál Climatizer Plus Objekt Bytový dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×