Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu dřevostavby v Bavoryni

Zateplení stropu dřevostavby v Bavoryni

09.08.2021

Zateplení Beroun

Dřevostavba v Bavoryni je dalším domem, který se neobešel bez zateplení stropu od Poctivé izolace. V tomto případě se jedná o patrový rodinný dům, který má střešní konstrukci opatřenou, tak jako jeho kamarádi bungalovy, sbíjenými dřevěnými vazníky. Už podle fotek je vidět, že „vazníkový les“ by nebylo vůbec jednoduché izolovat jinou technologií než právě foukanou izolací. Klasické deskové nebo rolované izolace by nebylo vůbec jednoduché správně aplikovat. Výsledek by nemusel být úplně ideální.

 

Foukaná izolace

Foukaná izolace je pro tyto případy ideálním řešením. Ve „vazníkovém lese“ se vyzná. Při foukání se velmi šikovně vyhne překážkám a zapadá za každý dřevěný prvek vazníkové střechy. Žádný kout ani sebemenší konstrukční nerovnost není před foukanou izolací od Poctivých izolací v bezpečí. Vše precizně zafoukáme, tak aby nemohlo ani sebemenší teplíčko uniknout z obytného prostoru skrz strop pryč. Po práci Poctivých izolací zůstává v půdním prostoru dokonale „zasněžený vazníkový les“. Tomuto dojmu napomáhá používaná foukaná izolace bílé barvy.

 

Zateplení stěn

Foukaná izolace v dřevostavbách pomáhá nejenom při zateplení stropu, ale používá si při zateplení stěn. Přesněji řečeno dutin rámových stěn. Dřevostavby využívající rámovou konstrukci stěn musí vzniklou dutinu vyplnit teplenou izolací. Poctivá izolace má řešení, znalosti a zkušenosti. Zateplení stěn foukanou izolací je podstatně rychlejší než klasickým vatováním. Mnoho výrobců dřevostaveb již technologii foukané izolace využívají. Nicméně zbývá ještě velká skupina stavitelů, která třeba ani neví, že je foukaná izolace do dutin stěn dřevostaveb vynikající možností pro zateplení, ušetření času a finančních prostředků.

Parametry realizace

Materiál Supafil loft
Objem 39.7 m³
Oblast: Beroun
Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×