Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu dřevostavby v Brandýse nad Labem

Zateplení stropu dřevostavby v Brandýse nad Labem

04.10.2021

Foukaná izolace Praha

Zateplení stropu dřevostavby a foukaná izolace už k sobě patří. Obzvlášť když je dřevostavba osazena ve střešní konstrukci dřevěnými sbíjenými vazníky. Hustá změť vazníkové konstrukce je jako dělaná pro technologii foukané izolace. Tam kde si jiné izolační technologie lámou zuby, tak je foukaná izolace jako ryba ve vodě. Pokládat izolační role nebo desky ve vazníkové konstrukci na zateplení stropu je již překonaný způsob zateplování, a to hned z několika důvodů. Pokládky desek nebo rolí je časově náročná, výsledek izolačních prací nikdy nebude takový jako u foukané izolace, tedy jednolitá vrstva bez tepelných mostů a dnes už i cena foukané izolace je mnohdy nižší než u pokládky desek a rolí, protože foukané izolace jsou velmi rychlé a oproti pokládce desek a rolí až několikanásobně. To, co foukaným izolacím trvá hodiny, to pokládce rolí a desek trvá dny. A proč nesrovnáváme foukanou izolaci s pěnovými izolacemi?

 

Stříkané pěny vs. foukaná izolace

Protože je to rovněž nesrovnatelné. Foukané izolace oproti stříkaným pěnám mají samé výhody. Stačí se podívat na parametry v technických listech pěn a foukaných minerálních izolací. Všechny ukazatele hovoří jasně pro foukané izolanty. Srovnatelný parametr mají pouze v tepelně izolačních vlastnostech. Ano je to tak. Foukané izolace izolují stejně jako měkké stříkané pěny! Už jsme několikrát slyšeli příběhy klientů, kterým prodejce stříkané měkké pěny tvrdil, že pěny stačí mít poloviční vrstvu než minerální izolace. Toto tvrzení platí pouze u tvrdých pěn a u těch je cena za nastříkání jednoho metru krychlového cca 4-5 tisíc Kč! Tedy několika násobně více než u foukaných minerálních izolací, u kterých se cena pohybuje za aplikaci jednoho metru krychlového od 1 200 – 1 500 Kč. No a když už řešíme ceny, tak cena měkké stříkané pěny začíná na hranici 1 800 – 2 500 Kč za jeden metr krychlový. Pěny mají horší faktor difúzního odporu oproti minerálním izolacím. Jsou velmi hořlavé. Oproti tomu minerální izolace jsou nehořlavé. Stříkané pěny jsou čistá chemie. Některé minerální izolace neobsahují žádné chemické látky vyjma silikonový olej do 1% svého objemu. Víme o čem píšeme, protože jsme svého času pěny stříkali. Ale technologii jsme prodali, protože jsme se přesvědčili o tom, že pro zateplování v našich klimatických podmínkách existují podstatně vhodnější technologie a materiály, než jsou stříkané pěny.

 

Poctivá izolace

Foukané izolace realizujeme od roku 2011. Jsme čím dál tím více přesvědčeni o tom, že se jedná o technologii, která dokáže bez problému provést zateplení stropu, zateplení střechy a zateplení stěny. Po mnoha letech praxe víme, že technologie foukaných izolací je vhodná pro zateplení více než 90% konstrukcí stropů a střech. Pokud nějaká konstrukce stropu nebo střechy nejde zateplit, tak se většinou nejedná o problém foukané izolace, ale o problém té dané konstrukce. Prostě nevyhovuje pro zateplení z nějaké konstrukční závady, např. není odvětrávaná a odvětrání nelze vyhotovit apod. Jinými slovy foukaná izolace dokáže pomoci téměř všem a za rozumné peníze.

Parametry realizace

Oblast: Praha-východ Objem 51.3 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×