Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu dřevostavby v Bulkovicích

Zateplení stropu dřevostavby v Bulkovicích

30.07.2021

Izolace Brno venkov

Foukaná izolace je v dřevostavbě naprosto běžnou technologií pro zateplení stropu, izolaci střechy nebo zateplení stěny. Dřevostavby si získávají čím dál větší oblibu. A u stavitelů dřevostaveb si zase čím dál větší oblibu získává foukaná izolace. Důvody jsou jasné. Rychlé a kvalitní provedení zateplení stropu, střechy i stěny. A je úplně jedno jestli je rámová konstrukce dřevostavby budovaná na základové desce anebo se rámy kompletují pod střechou v hale a později se v podobě hotových stěn dovezou na stavbu a teprve tam se poskládají jako stavebnice.

 

Foukaná izolace v dřevostavbách

Zastavíme-li se na chvíli u výrobců dřevostaveb pod střechou, tedy těch, kteří stěny domu vyrobí na hale a teprve potom je převezou na místo výstavby. Čím dál tím více se těchto výrobců přechází na vyplňování dutin rámových konstrukcí foukanými izolacemi. A už je jedno, jaké druhy izolačních materiálů používají. Důležité je, že tito výrobci věří technologii foukaných izolací natolik, že se je nebojí používat do základního rámu domu. Všem ostatním tímto počínáním sdělují, že foukaná izolace je moderní technologie, která v mnoha ohledech předčí skládání deskových nebo rolovaných izolací do dřevěných rámů dřevostaveb.

 

Zateplení subdodavatelsky

A od foukání izolace do dřevěného rámu domu je už jenom krůček k zateplení stropu foukanou izolací. Proto se čím dál tím častěji a čím dál ve větší míře budeme setkávat s dřevostavbami, které budou mít veškeré konstrukce vyplněné foukanou izolací. Postupem času bude přibývat i těch firem, které staví dřevostavby v místě výstavby na základové desce. Už dnes jich mnoho z nich chápe, že foukaná izolace jim ušetří spoustu práce a hlavně peněz. Poctivá izolace poskytuje všem zájemcům službu zateplení subdodavatelsky. V rámci této služby poskytujeme komplexní servis od poradenství v přípravné fázi výstavby domu až po konzultace na stavbách z hlediska připravenosti konstrukce pro foukanou izolaci, před realizační poradenství, a to vše zdarma.

Parametry realizace

Oblast: Brno-venkov Objem 24.1 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×