Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu novostavby rodinného domu ve Varnsdorfu

Zateplení stropu novostavby rodinného domu ve Varnsdorfu

19.07.2021

Zateplení Děčín

Izolace stropu novostavby rodinného domu typu bungalov ve Varnsdorfu se řadí mezi ten druh zakázek, který můžeme označit jako „sériová výroba“. Ačkoliv je každý dům v něčem jiný, tak typ konstrukcí se velmi často opakuje. A konec konců proč typy konstrukcí měnit, když jsou osvědčen a fungují. Bungalovy se střešní vazníkovou konstrukcí s lehkým sádrokartonovým podhledem určitě patří mezi konstrukční stálice, které budou ještě mnoho let dominovat ve výstavbě rodinných domů.

 

Zateplení stropu foukanou izolací

Co se ovšem trochu mění u lehkých sádrokartonových stropů je typ zateplení stropu. Z dříve dominantního způsobu zateplování pomocí izolačních rolí a desek se čím dál častěji používají foukané izolace. Důvody jsou nasnadě. Jde o rychlý způsob izolace stropu, který je navíc cenově čím dál dostupnější. Dnes díky zdražování izolačních desek a rolí se foukaná izolace dá pořídit i levněji než deskové nebo rolované izolace.

 

Skvělý materiál bez chemie

Jako bonus zateplený strop foukanou izolací od Poctivé izolace získá izolační materiál čistě bílé barvy bez jakékoliv chemických přídavných látek. Nejčastěji pro zateplení stropů ze sádrokartonových desek používáme izolační materiál Supafil loft od Knaufu. Se součinitelem tepelné vodivosti λ=0,039 – 0,035 W . m -1. k -1 se řadí mezi izolanty s velmi dobrými izolačními parametry. V Poctivých izolacích tento izolační materiál nejčastěji foukáme právě na sádrokartonové stropy λ=0,039 W . m -1. k -1  při objemové hmotnosti 17 kg/m3. Tak tomu bylo i při zateplení stropu novostavby domu ve Varndsdorfu.

Parametry realizace

Oblast: Děčín Objem 60.6 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×