Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu novostavby v Praze

Zateplení stropu novostavby v Praze

03.10.2021

Foukaná izolace Praha

Zateplení stropu novostavby rodinného domu v Praze. Jedná se o rodinný dům typu bungalov s dřevěnou vazníkovou konstrukcí a lehkým sádrokartonovým stropem s parotěsnou fólií. Foukaná izolace i na tomto domě bude velmi dlouho a skvěle fungovat, protože při aplikaci foukaná izolace vytváří souvislou vrstvu bez tepelných mostů. Nafoukaná výška tepelné izolace 35 cm je dnešní standardem s ohledem na požadované tepelné prostupnosti jednotlivých konstrukcí a s ohledem na emisní limity, které jsou stanoveny pro výstavbu rodinných domu.

 

Izolace proti emisím

Někdy se setkáváme s dotazy, proč se aplikují čím dál vyšší vrstvy tepelných izolací? Odpověď je jednoduchá. Za vším je snížení vypouštěných emisí ať už z vlastních zdrojů tepla každého z nás nebo centrálních, tedy elektráren neb tepláren. Velká většina zdrojů tepla nebo elektrické energie je bohužel závislá na fosilních palivech, která se musí spalovat. Při tomto procesu dochází k uvolňování emisí, které se snaží Evropská unie a ČR snižovat. Jak snížit vypouštění emisí? Tím, že se spotřebuje méně fosilních paliv – že budeme méně topit. Méně topit neznamená v zimě doma zmrzat. Abychom doma nezmrzli zimou, a přitom spotřebovali méně energie, musíme domy a ostatní vytápěné objekty zateplit. Čím více je zateplíme, tím méně spotřebujeme energie a tím méně vypustíme emisí. Poctivá izolace pomáhá snižovat množství vypouštěných emisí, tím, že kvalitně a v dostatečných vrstvách provádíme zateplení stropu, zateplení střechy a zateplení stěny.

 

Lehký izolační materiál

Pro zateplení stropu ve velkých vrstvách používáme nejčastěji izolační materiál Supafil loft. Jedná se o velmi lehký izolant navíc bez jakýchkoliv chemický přísad a barviv a jiných aditiv. I při těch nejvyšších vrstvách nepřetěžuje stropní konstrukce, jakými jsou třeba lehké sádrokartonové stropy, které lze zatěžovat pouze omezeně. Supafil loft je tak lehký, že jej můžeme aplikovat pouze na parotěsnou fólii a přitom si udrží velmi solidní tepelně izolační vlastnosti. Navíc nesesedá ani při těch nejnižší objemových hmotnostech. Foukaná izolace Supafil loft byla úspěšně nafoukaná i na této realizaci novostavby rodinného domu v Praze.

Parametry realizace

Oblast: Praha-východ Objem 64.1 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×