Zateplení stropu novostavby | Poctivá izolace

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu novostavby ve Višňové

Zateplení stropu novostavby ve Višňové

02.07.2021

Izolace Liberec

Zateplení stropu za využití technologie foukané izolace jsme ve Višňové provedli začátkem července roku 2021. Novostavba rodinného domu s vazníkovou střešní konstrukcí je vhodným prostředím pro aplikace foukaných izolací. Na této konkrétní stavbě byly místo běžně používaných parotěsných fólií použity OSB desky.

 

Kdy zvolit OSB desky místo parotěsné fólie

OSB desky se začínají čím dá tím více používat místo parotěsných fólií. Jejích výhodou je, že na ně lze aplikovat téměř neomezenou vrstvu tepelných izolací, a to jakéhokoliv druhu, protože ji prostě a jednoduše unesou, což se o lehkém sádrokartonovém podhledu na standardním rastru nedá říci. Sádrokarton má totiž omezenou nosnost a tou je hranice kolem 15-17 kg/m2. Vzhledem k tomu, že se aplikují čím dál vyšší vrstvy izolací, tak je dobré sledovat i objemové hmotnosti těchto izolací. Například čedičové izolace s objemovou hmotností 45-50 kg/m3 s dnes běžně používanou celkovou izolační vrstvou 35 cm jsou už na hranici zatížení lehkého sádrokartonové podhledu namontovaného na standardním rastru. Váha čedičové izolace při výšce 35 cm dosahuje 15,8 – 17,5 kg/m2. Takže pokud chcete použít na zateplení stropu těžší izolační materiál a zároveň budete mít vyšší požadavky na tepelně izolační parametry stropní konstrukce, tak vám doporučujeme zvážit použití OSB desek místo parotěsné fólie. OSB desky unesou téměř vše a při použití správných OSB desek bude stropní konstrukce vykazovat ještě lepší a hlavně dlouhodobější paratěsnost než kdejaká obyčejná parotěsná fólie.

 

Poctivá izolace

Poctivá izolace vám velmi ráda poradí už v době příprav výstavby rodinného domu, jestli bude lepší použít parotěsné OSB desky nebo si vystačíte s kvalitní parotěsnou fólií. Foukané izolace, které Poctivá izolace používá jsou vhodné jak na jakékoliv parotěsné fólie, tak na parotěsné OSB desky. Vždy Vám rádi poradíme jaký izolační materiál použít a jakému se raději ve Vašem konkrétním domě a vaší konkrétní konstrukci stropu, střechy nebo stěny raději vyhnout. V nabídce máme skladem po celý rok dostatek různých typů foukaných izolací, tak abychom byli schopni zaizolovat všechny možné myslitelné konstrukce.

Parametry realizace

Oblast: Liberec Objem 45 m³ Materiál Climaglass W Objekt Rodinný dům