Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu stávajícího domu v Moravských Budějovicích

Zateplení stropu stávajícího domu v Moravských Budějovicích

29.11.2021

Izolace Třebíč

Izolace stropu přesněji řečeno dutiny trámového stropu stávajícího domu v Moravských Budějovicích Poctivá izolace zrealizovala v listopadu 2021. Starší dům s trámovou stropní konstrukcí s betonovým potěrem na horním prkenném záklopu trámového stropu. Trámový strop s dutinou 18 cm vysokou bez jakékoliv tepelné izolace. Poctivá izolace dutinu trámového stropu vyplnila izolačním materiálem Supafil v plné výšce, tedy 18 cm. Izolační práce na ploše 100 m2 proběhly během 4 hodin

Dutina trámového stropu

Poctivá izolace s foukanou izolací dokáže zateplit dutiny trámových stropů z jednoduchého vstupního otvoru pro zastrčení hadice pro zateplení stropu. Z vytvořeného otvoru Poctivá izolace nafouká izolaci až do vzdálenosti 5 metrů na jednu stranu a 5 metrů na druhou stranu otvoru. Z jednoho vstupního otvoru tedy nafoukáme tedy šíři stropu až 10 m. A když si představíme, že velká část starších domů je široká právě kolem 10 metrů, tak z toho vyplývá, že pro zateplení stropu většiny starších domů nám stačí jeden hlavní vstupní otvor. Většinou stropem prostupují ještě jiné konstrukční prvky, jako jsou komíny, nosné zdi a jiné. Za těmito prvky je potřeba vytvořit pomocné vstupní otvory, tak aby byla foukaná izolace ve všech prostorách a všech dutinách trámového stropu.

Poctivá izolace poradí

Většina našich klientů si vstupní otvory do dutin trámových stropů vytváří sami. Na základě našeho návodu, který klientům zašleme. Případně se sejdeme na půdě izolovaného domu a ukážeme si, kde se mají vstupní otvory vytvořit. Klienti si otvory do dutin trámového stropu otvory vytváří především z důvodu úspory finančních prostředků. Pro všechny, kteří si chtějí strop pro foukané izolace připravit sami, má Poctivá izolace vyhotovený montážní návod. Příprava trámového stropu pro foukané izolace není nic složitého a komplikovaného. No a kdyby se přeci jenom někdo této práce obával anebo na ni neměl čas, tak Poctivá izolace vstupní otvory pro zateplení stropu vytvoří také, ale jedná se o placenou službu a je s tím potřeba počítat. Cenu za vytvoření a zpětné uzavření vstupních otvorů do dutin trámového stropu od nás obdržíte předem společně s cenovou nabídkou na zateplení stropu foukanou izolací. Takže předtím víte, co Vás to bude stát.  Ale nebojte ani foukaná izolace ani vytvoření a uzavření vstupních otvorů do trámového stropu Vás nezruinuje. Naopak vše je levné.

Parametry realizace

Oblast: Třebíč Objem 14.9 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×