Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu stávajícího rodinného domu v Břeclavi

Zateplení stropu stávajícího rodinného domu v Břeclavi

08.02.2022

Izolace Břeclav

Zateplení stropu stávajícího rodinného domu foukanou minerální izolací v Břeclavi Poctivá izolace zrealizovala v únoru 2022. Stávající starší rodinný dům se stropní trámovou konstrukcí s dutinou. Majitel domu se rozhodl aplikovat foukanou izolaci na podlahu půdy tedy nad dutinou trámového stropu. Rošt pro vytvoření revizní lávky po pohyb v půdním prostoru si investor zhotovil sám. Rovněž tak i samotné revizní lávky si majitel vyhotovoval sám až po našem odjezdu.

Izolace stropu

Zateplení stropu s dutinou tedy trámového dutého stropu přímo do dutiny, respektive pouze vyplnění dutiny trámového stropu se stalo neefektivním způsobem zateplení. Důvodem je fakt, že většina dutin trámových stropů je obdařena příliš nízkou dutinou, aby splňovala dnešní požadavky na kvalitu zateplení. Jak se zorientovat v tom, co je kvalitní zateplení stropu? Může k tomu sloužit například požadavek z nového dotačního programu Nová zelená úsporám Light. Abyste mohli čerpat dotaci na zateplení stropu nebo zateplení střechy, tak musíte provést zateplení v takové kvalitě, aby výsledný tepelný odpor izolační vrstvy dosáhl hodnoty R=7,5. To odpovídá zhruba výšce izolace 30 cm. A jsme u toho, proč je vyplnění dutiny trámového stropu neefektivní. Protože výška většiny dutin trámových stropů se pohybuje v rozmezí 20 – 25 cm. Na zateplení takovéto dutiny a její vyplnění teplenou izolací nelze čerpat dotaci, protože takovéto zateplení je považováno za neekonomické.

Poctivá izolace

Teď už by mělo být všem jasné, proč čím dál víc klientů Poctivé izolace volí zateplení trámových stropů na podlahu půdy. Protože chtějí mít zateplení stropu na špičkové úrovni s maximálně možnými energetickými úsporami. Poctivá izolace svým klientům doporučuje kvalitu zateplení dle nastavených doporučení státu, které vychází z požadavků na energetickou úsporu při vytápění budov. Je třeba si uvědomit, že kvalitní zateplení stropu nebo zateplení střechy přispívá nejenom ke snížení spotřeby energií a funguje proti zimě, ale také proti emisím. Protože čím míň topíme, tím méně vypouštíme různých emisí do ovzduší. Nechte se inspirovat našimi realizacemi nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplením střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Oblast: Břeclav Objem 14 m³ Materiál Supafil loft Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×