Jarní prohlídka vašeho domu ZDARMA. Více zde.

DOTACE: Nová zelená úsporám připravilo nový dotační titul na zateplení - NZÚ light. Přečtěte si, kolik můžete čerpat.

Izolace pro Rodinný dům - Zateplení stropu stávajícího rodinného domu ve Velkém Beranově

Zateplení stropu stávajícího rodinného domu ve Velkém Beranově

10.02.2022

Izolace Jihlava

Zateplení stropu stávajícího rodinného domu foukanou minerální izolací ve Velkém Beranově Poctivá izolace zrealizovala v únoru 2022. Stávající rodinný dům s betonovým stropem nad druhým podlaží a sedlovou střechou s mírným sklonem. Přístup do půdního prostoru velmi stísněným průlezem po žebříku. Pro zateplení stropu tohoto domu jiná zateplovací technologie, než foukaná vata od Poctivé izolace nepřicházela do úvahy.

Foukaná izolace

Zateplení stropu nebo zateplení střechy foukanou izolací je dnes již běžná zateplovací technologie. Pro domy, jakým je i ve Velkém Beranově, s velmi nízkými sklony střešní krytiny a tím pádem i stísněnými půdními prostory je foukaná izolace nejlepším řešením. Pokud se k nízkému sklonu střechy a tudíž i malému půdnímu prostoru přidá ještě nekomfortní výlez do půdního prostoru, tak je pro ostatní izolační technologie vymalováno. Foukaná vata je pak nejlepším přítelem člověka. Pro dům ve Velkém Beranově a platí to i pro jiné domy jednoznačně Poctivá izolace doporučuje použít pro zateplení stropu nebo zateplení střechy minerální izolaci někdy tak nazývanou minerální vatu. Od názvu minerální vata je také odvozen název pro izolační technologii, který zní foukaná vata nebo foukaná izolace. Proč minerální izolaci? Protože je velmi odolná vlhkosti, je prodyšná, nehořlavá a zdravotně nezávadná. Oproti například stříkaným pěnám, které mají stejné tepelně izolační vlastnosti jako foukaná izolace nebo foukaná vata, ale v ostatních parametrech těžce zaostávají. Stříkané pěny jsou hořlavé, při aplikaci jedovaté, jsou násobně hůře prodyšné a hlavně jsou podstatně draží. Stříkané pěny musí být stejná izolační vrstva jako foukané vaty, protože stříkané pěny a foukaní vaty mají stejní tepelně izolační vlastnosti. Na strop rodinného domu ve Velkém Beranově jsme aplikovali 35 cm izolace z minerální vaty. Pro dosažení stejných tepelně izolačních parametrů, jakým je tepelný odpor R musí být stříkané pěny stejná vrstva tedy 35 cm. Protože oba dva druhy izolací jak foukaná vata, tak stříkaná pěna mají stejný součinitel teplené vodivosti λ (lambda). Pro doplnění hodnota tepelného odporu se vypočítá dle vzorečku R=d/λ. Přičemž R je tepelný odpor, d je vrstva teplení izolace uvedená v metrech a λ je součinitel tepelné vodivosti.

Zavolejte si o radu

Víme, že vyznat se v různých výpočtech, srovnáních a doporučení ideální výšky izolační vrstvy, typu izolačního materiálu a mnoha dalších věcech souvisejících s dokonalým a poctivým zateplením střechy nebo zateplením stropu není úplně jednoduché, proto nám v pohodě zavolejte a my Vám rádi poradíme. Poctivá izolace všem svým klientům radí zdarma a nezávazně. Nechte se inspirovat našimi realizacemi nebo nám Zavolejte 721207099 a my Vám rádi se zateplením Vašeho stropu nebo zateplení střechy poradíme a pomůžeme

Parametry realizace

Oblast: Jihlava Objem 24.5 m³ Materiál Climaglass W Objekt Rodinný dům
Nová zelená úsporám Light - dotace 2024 ×